Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar alustasid täna Lätis Jurmalas rannavolle Euroopa meistrivõistlusi, kui avamatšis saadi Läti tippudelt Aleksandrs Samoilovsilt - Janis Šmedinšilt 0:2 (17:21, 18:21) kaotus.

Avageimis olid eestlased pigem tagaajaja rollis. 16:16 viigiseisult teenisid 2015. aasta Euroopa meistrid kolm punkti järjest ja haarasid 19:16 eduseisu. Geim kuulus lätlastele tulemusega 21:17. Teine vaatus algas meie paari jaoks hästi, kui mindi juhtima 6:4. Geimi keskel pääsesid omakorda 16:13 ette Samoilovs - Šmedinš. Eestlased jõudsid Tiisaare blokkide toel veel punkti kaugusele - 16:17 ja Tiisaare rünnakust 17:18, kuid teise geimi võitis siiski Läti esipaar 21:18 ja kohtumise seega 2:0.

Mart Tiisaar tunnistas, et väike närv oli sees ja kohanemine võttis rohkem aega kui oleks soovinud. "Ei leidnud mängu lõpuni oma mängu üles, siinna see läks," sõnas Tiisaar. Ta lisas, et homse vastasega on eestlased mänginud mitu korda ja alati on olnud tasavägised matšid.

Vaata pikka intervjuud:

Eestlased kuuluvad A-alagruppi, kus lisaks Eesti ja Läti esipaaridele mängivad valitsevad Euroopa meistrid Anders Mol - Christian Sørum Norrast ning Alexander Huber - Christoph Dressler Austriast.

Teine alagrupimäng peetakse homme Austria paari vastu, kes kaotas täna 0:2 (13:21, 24:26) Molile - Sørumile. Igast alagrupist pääseb edasi kolm paremat.

Venemaa koondise treeneri Rivo Vesiku hoolealused, valitsevad maailmameistrid Oleg Stojanovski - Vjatšeslav Krasilnikov kuuluvad B-alagruppi. Lisaks mängivad B-grupis tugevad poolakad Piotr Kantor - Bartosz Losiak, prantslased Quincy Aye - Arnaud Gauthier-Rat ning lätlased Arnis Relins - Ardis Bedritis.

Stojanovski - Krasilnikov alistasid avamängus 2:0 (21:15, 21:15) lätlased Ardis Bedritise - Arnis Relinsi ja mängivad homme alagrupi esikohale.