Kusti Nõlvak Vilniuse MK-etapil. Foto: FIVB

Vilniuses toimunud tugevuselt 1* MK-etapp lõppes eestlastele suurepäraselt, kui võitjaks tulid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Oma debüüdi tegid sel tasemel Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov, kes jõudsid kohe medalimängule ja said lõpuks väärt neljanda koha. Naistes jõudsid samuti esmakordselt MK-sarjas mänginud Heleene Hollas ja Liisa Soomets veerandfinaali.

Finaalis olid Nõlvaku - Tiisaare vastaseks kohalikud mehed Robert Juchnevic - Artur Vasiljev. Mäng oli igati finaali vääriline ning võitja selgitamiseks läks vaja kolme geimi. 2:1 (12:21, 22:20 15:12) paremuse suutsid lõpuks maksma panna Nõlvak - Tiisaar, kelle jaoks see oli esimene MK-etapi võit. Finaalis mängiti eelmisel suvel ka Jurmalas, ent siis jäädi finaalis alla Aleksandrs Samoilovsile - Janis Šmedinsile.

Nõlvak - Tiisaar liiguvad pärast Vilniuse etappi otse edasi Jurmalasse, kus peetakse järgmisel nädalal rannavolle Euroopa meistrivõistlused.

Poolfinaalis kohtusid Nõlvak - Tiisaar kaasmaalaste Lõhmuse - Korotkoviga ning ka see kohtumine oli kolmegeimiline, kestes 53 minutit. 2:1 (18:21, 21:14, 15:13) paremuse panid maksma kogenumad Nõlvak - Tiisaar, pääsedes finaali. Kunagi varem pole eestlased MK-sarjas poolfinaalis omavahel kohtunud. Teises poolfinaalis alistasid Juhnevic - Vasiljev itaallased Tobia Marchetto - Alberto di Silvestre 2:0 (21:10, 21:13).

Pronksimängus pidasid Lõhmus ja Korotkov Marchetto - Silvestre vastu väga tasavägise mängu, nagu ka skoorist näha. Lõpuks võtsid itaallased 45 minutit kestnud matšis Eesti paari üle siiski 2:1 (23:21, 19:21, 16:14) võidu.

Alagrupiturniir:

Kuigi algse kava järgi pidid Lõhmus - Korotkov alustama kvalifikatsioonist, pääsesid nemadki otse põhiturniirile ja kvalifikatsiooni vähese osalejate arvu tõttu ei toimunud. Ainsasse neljasesse alagruppi kuulunud Lõhmus - Korotkov teenisid D-grupi avamängus 2:0 (21:9, 21:14) võidu leedulaste Karolis Lanevski - Daniil Miscenko vastu. Seejärel mängiti alagrupi esikoha peale itaallaste Tobia Marchetto - Alberto di Silvestre vastu ning saadi tasavägise mängu järel 0:2 (24:26, 18:21) kaotus. Siiski jõuti 12 parema sekka, kus alistati Leedu paar Tomas Stasevicius - Andzej Savostenok 2:1 (21:17, 22:24, 15:12) ning pääseti veerandfinaali. Seal oli vastaseks teine Leedu duo Patrikas Stankevicius - Mantas Donela ning Lõhmus - Korotkov suutsid võtta raske 2:0 (21:18, 24:22) võidu ja pääsesid oma esimesel MK-etapl poolfinaali.

Nõlvak - Tiisaar mängisid B-algrupis ja alistasid Leedu duo Linas Petraviciuse - Matas Navickase 2:0 (21:17, 21:18). Et võistkondi osales plaanitust vähem, ei olnud kõigis alagruppides nelja võistkonda ja nii lisati ühe tulemusena kõigile loobumisvõit. Seetõttu pidasidki eestlased vaid ühe alagrupimängu ja said grupis esikoha ning pääsesid otse veerandfinaali. Seal oli meie esipaari vastaseks poolakad Piotr Groszek - Jan Krasinski ja 2:0 (21:15, 21:12) paremuse panid maksma Nõlvak - Tiisaar, jõudes kindlalt poolfinaali.

Hollas - Soomets jõudsid veerandfinaali

Meie ainsa professionaalse naispaadi Heleene Hollase ja Liisa Soometsa jaoks oli samuti tegu esimese MK-etapiga. Debüüt lõppes veerandfinaalis, kus mindi vastamisi Tšiili paariga Maria Francisca Rivas Zapata - Chris Volpahl Villablanca ja selle mängu Hollas - Soomets kaotasid 0:2 (20:22, 16:21).

Naiste turniiril kaotasid B-alagruppi kuuluvad Hollas - Soomets avamängu leedulannade Lilija Freiliku - Vlada Oganauskiene vastu 1:2 (10:21, 21:18, 10:15), ent pääsesid samuti 12 sekka. Seal saadi šveitslannade Kim Huber - Joelle Rohreri üle 2:0 (21:12, 21:18) võit ja jõuti samuti veerandfinaali.