Eesti rahvusnaiskonnaga koos on laagris viibinud ka meie noortekoondised. Laagri viis läbi koondiste järelkasvu treener Max Bruini koostöös noortekoondiste treeneritega.

Esmalt sai võimaluse rahvusnaiskonna kõrval Tallinnas neljal päeval oma oskusi arendada peatreener Raigo Tatriku juhendatav tüdrukute koondis (s.2006).

"Oli asju, mida Itaalias tehakse üsna samamoodi nagu meil siin, aga oli ka erinevusi ja nägin asju uue nurga alt. Väga palju tähelepanu pöörati tehnikale, näiteks ülalt- ja altsöödu tehnikale. See laager sattus ka ajaliselt väga heale ajale, sest võistlusi meil otseselt ei tule lähiajal ja nii saime rahulikult mingeid tehnilisi detaile arendada," ütleb Tatrik, kelle hoolealused rassisid iga päev neli tundi päevas. "Eelmises laagris Säreveres tegime ajaliselt isegi päevas rohkem trenni, aga seal oli teistsugune ülesehitus treeningutel."

Lisaks enda trennidele said tüdrukud õhtul jälgida ka rahvusnaiskonna treeninguid ja ka hotellis oldi meie tippudega koos. "See on kindlasti noortele suur asi, et esindusnaiskonnaga nii lähedalt sai koos olla."

Tatrik on 2006. aastal sündinud tüdrukuid juhendanud aasta aega, kunagi varem pole nii noortega koondise tasemel tööd tehtud. "Nad on nii noored veel, nüüd 13-14-aastased, aga naaberriigid moodustavad kõik juba selles vanuses koondiseid ja see oli ka minu soov, sest ma ei tahtnud hakata alles sel suvel nendega tööd tegema. Sain tüdrukutega selle aasta jooksul Rahvaliigas 10 mängu mängida, lisaks tegime ühe laagri septembris ja veel üks turniir toimus enne koroona-pausi," räägib endisest tippmängijast treener.

Juhendaja ütleb, et selle koondise mängijate motivatsioon on kõrge ja tahe sportida suur. "Seal on päris mitu endiste mängijate, nii võrk- kui korvpallurite lapsi, seega mõneti see ehk mõjutab ka sportimise tahet. Motivatsioon on igatahes kõrge ja on ka häid kujusid. Nii noorte osas on muidugi raske öelda, mis neist lõpuks saab, aga alguspunkt on hea. Kõigil on juba oma kohad väljakul välja kujunenud ja ei pea enam algtõdedega tegelema. Sügisel tulevad loodetavasti ka EEVZA ja Balti matš ning saame veel Tallinnas ühel turniiril end proovile panna," lisab Tatrik.

Max Bruini on itaallasest noortretreener, kes on olnud Itaalias Lombardia piirkonna U15 noortekoondise peatreener. Lisaks on tal ette näidata kaks U14 Itaalia meistritiitlit peatreenerina ja kaks abitreenerina. Eestisse kutsus Bruini rahvusnaiskonna peatreeneri Lorenzo Micelli ja nüüd püüab Bruini nn Itaalia koolkonna teadmisi ka meie noortetreeneritega jagada.

Bruini sõnul on siinsed noored võrreldes Itaaliaga rohkem nii-öelda valmis mängijad. "2006 koondis on suure potentsiaaliga, nad on noored ja arenevad kindlasti veel palju. Nad peavad lihtsalt treeningutel paremini oma keha mõistma õppima. Eestis on mängijad juba noorelt rohkem valmis mängimiseks, Itaalias läheb selleks kauem aega, sest esialgu tegeletakse rohkem tehnika õpetamisega," võrdleb Bruini.

Sel nädalal on Paides rahvusnaiskonnaga laagris peatreener Anatoli Kuprijanovitši juhendatav neidude noortekoondis. "Olen siiani Eesti noortekoondiste treeneritega koostööd nautinud ja loodan, et kordame seda tulevikus veel," lisab Bruini.

Kommenteeri uudist

Noored treenisid koondiste järelkasvu treeneri Max Bruini juhendamisel rahvusnaiskonna kõrval