5. Valga VK

* tärniga on tähistatud oma osalust veel mittekinnitanud võistkonnad (mis ei muuda teiste võistkondade paiknemist tsoonides)

EESTI NOORTE 2003.a. VÕRKPALLI KARIKAVÕISTLUSTE JUHEND

1. Aeg ja koht.
Tsoonivõistlused toimuvad tütar- ja poeglastele 12.-14.septembrini 2003.a. eriplaani alusel. Finaalturniirid peetakse 26.–28.septembrini 2003.a. tütarlastele Viljandis ja poeglastele Rakveres.

2. Osavõtjad.
Võistlustest võivad osa võtta spordikoolide, -klubide ja koolide võistkonnad, mis on komplekteeritud võistlejatest, kelle sünniaeg on 1987.a. või hilisem ning kellel on kehtiv EVF –i mängijalitsents. Võistkonna suurus on kuni kümme mängijat ja üks treener-esindaja. Kõik võistkonnad peavad olema ühtses võistlusdressis (särgid, püksid) ning peavad omama määrustepärast numeratsiooni.

3. Võistluste süsteem.
Eelvõistluste süsteem ja koht teatatakse pärast eelregistreerimist. Eelvõistlustelt finaali pääsenud (neidude ja noormeeste) 6 võistkonda mängivad turniirisüsteemis I finaalturniiril. Ülejäänud võistkonnad, vastavalt saavutatud kohale tsooni-võistlustel, teisel (7-12.koht) või (13-18.koht) III finaalturniiril turniirisüsteemis. Järgmise sama vanuseklassi tsooniturniiridel võistlevad I finaalgrupi 2 viimast ja II finaalgrupi 2 esimest ning vajadusel II finaalgrupi 2 viimast ja III finaalgrupi 2 esimest võistkonda. Tsoonivõistluste 2 paremat võistkonda pääsevad edasi kõrgemasse finaalgruppi. Võistlused peetakse FIVB poolt 01.01.1999.a. kehtestatud uute mängureeglitega 5 geimist parem. Kahe võistkonna võrdse punktide arvu korral määrab paremuse omavaheline mäng, kolme ja enam võistkonna puhul otsustab
paremusjärjestuse suurem võitude arv antud võistkondade omavahelistes kohtumistes, selle võrdsuse korral otsustab kohtumistes saavutatud geimide, nende võrdsuse korral geimipunktide suhe. Võit annab 2, kaotus 1 ja loobumine 0 punkti.

4.Võistlustele registreerimine
Osalemiseks registreerimine toimub hiljemalt 03.septembriks 2003.a. EVF-i Sekretariaati EVF vormil N - 01. Mandaatkomisjonile esitada enne võistluste algust EVF vormil N - 02 võistkonna registreerimisleht ja EVF- i poolt väljastatud litsentsid. Litsentsi puudumisel mängija võistlustel osaleda ei saa.

5. Majandamine
Tsooni- ja finaalvõistlustel kannab võistlustega seotud kulu (lähetus, toit, majutus) lähetav organisatsioon. Finaalvõistluste läbiviimise kuludest kannab EVF kohtunike ja org. kulud (karikad, diplomid). Finaalvõistluste võistluspaiga üüri kulu kannab võistlusi vastu võttev organisatsioon. Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab EVF-i treenerite toimkond koostöös EVF sekretariaadiga.