21. august 2008.a.

EESTI 2009.a. VÕRKPALLIMEISTRIVÕISTLUSTE
J U H E N D
NAISTE MEISTRILIIGA - SALESTAR LIIGA

Eesti meistrivõistluste korraldamise põhimõtted on määratud EVF ja Naiste Meistriliiga (edaspidi Liiga) tegevusjuhendtega.

1. EESMÄRK
Populariseerida naiste võrkpalli vabariigis. Selgitada Eesti 2009.a. võrkpallimeistrivõistluste võitjad naistele. Leida kandidaate Eesti rahvuskoondistesse.

2. VÕISTKONDADE ARV JA JÄRJESTUS
Liigasse kutsutakse kuni 8 võistkonda 2007/2008 hooaja tulemuste põhjal alljärgnevalt:

3. SÜSTEEM*
I etapp – põhiturniir. Seitse (kaheksa) võistkonda** mängib kohalesõitudega kolm ringi süsteemis - üks mäng kodus, teine võõrsil, kokku 21 mängu. Esimeses ja kolmandas ringis saab kodumängu eelistuse kõrgema asetusega võistkond vastavalt Bergeri süsteemitabelile.
Mängupäevad on laupäev ja pühapäev. Peale 3. ringi järjestuvad võistkonnad ringides saavutatud kohapunktide (1. koht - 8 punkti, 2. koht - 6 punkti, 3. koht - 5 punkti, 4. koht – 4 punkti, 5. koht – 3 punkti, 6. koht – 2 punkti, 7. koht – 1 punkt) kogusumma alusel kohtadele 1. – 7.
* Kui jätkub ühisprojekt Läti ja Leedu VF-ga - Balti Liiga, võetakse seal arvestusse Eesti naiskondade esimese kahe ringi omavahelised mängud
** Kuue või vähema võistkonna puhul on õigus antud juhendit muuta

II etapp - veerandfinaalid. Pärast I etappi 1. ja 2. koha hõivanud võistkonnad on mänguvabad.
Veerandfinaale mängivad kahe võiduni paarid: 3. v 6. ja 4. v 5. kusjuures 1. ja (vajadusel) 3. mäng on 3. ja 4. võistkonna kodus.
Mängupäevad on laupäev, pühapäev ja vajadusel kolmapäev.

III etapp - poolfinaalid
I etapi järel 1. võistkond mängib poolfinaali II etapi 4. v 5. mängu võitjaga.
I etapi järel 2. võistkond mängib poolfinaali II etapi 3. v 6. mängu võitjaga.
Mängitakse kolme võiduni, kusjuures 1., 3. ja vajadusel 5. mäng peetakse tabelis kõrgemal oleva võistkonna kodus.
Mängupäevad on: laupäev, pühapäev, kolmapäev ja vajadusel laupäev, pühapäev.

IV etapp – kohamängud.
Poolfinaalide võitjad mängivad kohtadele 1. ja 2. kolme võiduni, kusjuures 1., 3. ja vajadusel 5. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.
Mängude päevad on: teisipäev või kolmapäev, laupäev, pühapäev ja vajadusel kolmapäev ning pühapäev.
Poolfinaalide kaotajad mängivad kohtadele 3. – 4. kahe võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.
Mängupäevad on: teisipäev või kolmapäev, laupäev ja vajadusel pühapäev.

Veerandfinaalide (II etapp) kaotajad mängivad kohtadele 5. – 6. kahe võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel 3. mäng peetakse pärast I etappi kõrgemal olnud võistkonna kodus.
Mängupäevad on: laupäev, pühapäev ja vajadusel kolmapäev.

4. REGISTREERIMINE JA LÄBIVIIMISE AEG
Registreerimine loetakse sooritatuks avalduse esitamisega EVF-le (EVF vorm TK-01) ja registreerimismakse tasumisega EVF-i arveldusarvele alljärgnevalt:
1) kuni 01.septembrini 2008.a. on registreerimismakse 1000.-EEK;
2) vahemikus 02.-05.septembrini 2008.a. on registreerimismakse 3000.- EEK.
Pärast 05. septembrit 2008.a. võistkondi meistriliigasse ei registreerita, vaid tehakse pakkumisi madalamasse liigasse registreerunud võistkondadele. Nimeline registreerimine tuleb esitada EVF-le EVF vormil TK-02 hiljemalt 10.septembriks 2008.a. (vt. EVF tegevusjuhend p.4.3). ÜLESANDMISVORM PEAB OLEMA TRÜKITUD!!!
Meistriliiga läbiviimise aeg on ajavahemikul 04. oktoober 2008.a. kuni 26. aprill 2009.a.

5. TULEMUSTE ARVESTAMINE
Mängud toimuvad süsteemis kolme geimivõiduni. Võit annab kas 3 (3:0 ja 3:1) või 2 (3:2) punkti, kaotus 1 (2:3) või 0 (1:3, 0:3) punkti, loobumine 0 punkti. Punktide võrdsuse korral otsustab paremuse üldine geimide suhe, selle võrdsuse korral üldine geimipunktide suhe. Kahe loobumisega kõrvaldatakse võistkond võistlustelt ja tema varasemate mängude tulemused tühistatakse.

6. FINANTSEERIMINE
Ühe võistkonna kulud:
1) üldkuludeks EVF-le 6000.- EEK;
2) litsentsid: á 250.- EEK mängija kohta (kokku lubatud kuni 18 mängijat).
Kõik maksed tasuda arveldusarvele nr. 221002100266 Hansapangas Eesti Võrkpalli Föderatsiooni nimele, hiljemalt 10.septembriks 2008.a.

7. KOHTUNIKUD
Mängudele määrab kohtunikud (esimese ja teise kohtuniku ning sekretäri) EVF-i kohtunike toimkond. Kohtunike tasustamise alused määratakse EVF juhatuse otsusega. Kohtunike tasustamise kindlustab kodumängu korraldav klubi. Alates III etapist peab olema kaks piirikohtunikku.

8. AUTASUSTAMINE
Meistriliiga võitnud naiskonnale omistatakse 2009.a. Eesti võrkpallimeistri nimetus ning ta saab võimaluse osaleda Euroopa karikavõistlustel. Naiskonda autasustatakse karika ja diplomiga, naiskonna liikmeid (12 mängijat) ja 2 treenerit ning arst-massööri autasustatakse medali, diplomi ja mälestusesemega. II ja III kohale tulnud naiskondi autasustatakse karika ja diplomiga, mängijaid (12 mängijat) ja 2 treenerit ning arst-massööri medali, diplomi ja mälestusesemega.

9. ÜLDEESKIRJAD
Meistriliiga ametlik mängupall on MIKASA MVP 200.
Võistluspaigad kooskõlastab EVF Sporditehniline Toimkond (STT). Võistluspaiga, reklaami jm kindlustab korraldav klubi kooskõlas Liiga tegevusjuhendiga. Korraldav klubi informeerib koheselt mängu lõppedes tulemusest EVF-i pressiesindajat. Võistlusprotokollid tuleb lähetada EVF sekretariaati mängujärgselt hiljemalt 3 päeva jooksul.
Protestid vaatab läbi STT ja teeb ettepanekud EVF juhatusele.
Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendatakse EVF ja Liiga tegevusjuhendi alusel, vajadusel EVF juhatuse poolt.