EESTI 2012.a. VÕRKPALLI KARIKAVÕISTLUSTE

J U H E N D


1. Eesmärk.
Selgitada 2012.a. Eesti karikavõitjad nii meeste kui ka naiste arvestuses. Pakkuda mänguvõimalusi
erinevatele võistkondadele.

2. Osavõtjad.
Osa võivad võtta klubide ja spordikoolide võistkonnad. Klubi liikmed mängivad oma klubi eest, kuid võivad moodustada mitu võistkonda, kusjuures võistkondade väljalangemisel võib järgmises voorus kuni poolfinaalini täiendada konkurentsi jäänud võistkondi 3 mängijaga väljalangenutest. Registreerimismaks on 20.- eurot ja osavõtumaks on 35.- eurot.

3. Registreerimine ja läbiviimise ajad.
Võistkonna registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi 17.septembriks 2012.a.
Nimeline registreerimine tuleb sooritada läbi registration.volley.ee andmebaasi ning esitada EVF-le ka EVF vormil TK-03 hiljemalt 18.septembriks 2012.a. Ülesandmislehed tuleb täita vastavalt EVF tegevusjuhendile (vt. EVF tegevusjuhend p.4.3).
Ülesandmisleht peab olema trükitud.
Võistkondade esindajate koosolek ja loosimise aeg teatatakse täiendavalt. Ajagraafik määratakse pärast osalejate registreerimist.

4. Võistluste süsteem.
Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Mängitakse 5-st geimist parem. Võitjaks osutub 2 võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis parema geimide suhtega võistkond. Võidetud ja kaotatud geimide võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse KULDNE GEIM*.
* KULDNE GEIM – mängimise reeglid.
Kuldne geim mängitakse 25 punktini. Viigiseisul 24:24 jätkatakse mängu, kuni 2 punktiline vahe on saavutatud (26:24; 28:26; …)
• Enne VÕÕRSIL mängu algust samade võistkondade vahel peab I kohtunik KODU võistkonnalt saama esimese mängu protokolli koopia. Enne VÕÕRSIL mängu algust peab olema ette valmistatud ka teine protokoll, millel täpselt samad võistkondade koosseisud.
• Pärast VÕÕRSIL mängu lõppu kontrollib I kohtunik, kas ühel võistkondadest on 2 võitu. Sellisel juhul kuulutab ta võitjaks võistkonna, kes on võitnud mõlemad kohtumised
• Juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, kontrollib I kohtunik mõlema võistkonna võidetud ja kaotatud geimide suhet. Nende võrdsuse korral (3-0/0-3; 3-1/1-3; 3-2/2-3) mängitakse kuldne geim
• Teist võistlusprotokolli, mis on enne VÕÕRSIL mängu algust ette valmistatud, kasutatakse kuldses geimis. Just lõppenud kohtumise käigus diskvalifitseeritud mängijad, treenerid jne eemaldatakse teisest võistlusprotokollist ning nad ei saa kuldses geimis osaleda ja neid ei saa asendada kellegi teisega.
• VÕÕRSIL mängu ja KULDSE GEIMI alguse vaheaeg kestab 3 minutit. VÕÕRSIL mängu protokolli lõplik vormistamine tuleb lõpetada pärast KULDSET GEIMI.
• Teises protokollis peab olema välja toodud KODUS-VÕÕRSIL mängude VÕITJA meeskond.

Karikavõistluste poolfinaalid ja finaal mängitakse 1 võiduni. Naiste poolfinaalide saal loositakse.
Eesti meistriliiga võistkondadele on karikavõistlustest osavõtt kohustuslik (mitteosalemisel trahv vastavalt EVF tegevusjuhendile 200.- eurot).
Meeste 2011.a. karikavõistluste finalistid alustavad veerandfinaalidest ja loositakse tabeli erinevatele pooltele. Kõik ülejäänud Eesti Karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositakse tabelisse võrdsetel alustel. Karikavõistlustel 3. kohta ei selgitata.
Naiste Eesti Karikavõistlustele registreerunud võistkonnad loositakse tabelisse võrdsetel alustel. Karikavõistlustel 3. kohta ei selgitata.

5. Kohtunikud.
Eelringides teenindavad mänge võistkondade poolt valitud kohtunikud ja sekretär, kes peavad omama EVF kohtuniku A või B litsentsi. Litsentseeritud kohtunike tasustamise alused määratakse EVF juhatuse otsusega.
Külalisvõistkond kindlustab mängu ühe kohtuniku (I kohtunik) ja tasub talle mängutasu ja vajadusel sõidukulud. II kohtuniku ja sekretäri kindlustab korraldaja ja tasub ühtlasi neile ka mängutasu ja vajadusel ka sõidukulud. Vajadusel võib palvega kohtunike määramiseks pöörduda EVF kohtunike toimkonna poole.
Poolfinaalidesse ja finaalidesse määrab mõlemad kohtunikud ja sekretäri EVF kohtunike toimkond. Piirikohtunikud on nõutavad alates poolfinaalidest ja tasustatakse EVFi poolt.

6. Statistika.
Hooajal 2012 kasutatakse Eesti Karikavõistlustel EVF veebipõhist statistikaprogrammi. Kõik nais- ja meeskonnad on kohustatud igast kodumängust koostama ning hiljemalt 2 tundi peale mängu edastama mängu statistika. Statistika puudumisel rakendatakse sanktsioonina trahvi 35.- eurot iga puuduva mängustatistika eest.

7. Autasustamine.
Võitnud võistkonnale omistatakse Eesti 2012.a. karikavõitja nimetus ja ta võib osaleda 2013.a. Euroopa karikavõitjate klubide karikasarjas.
Finaali võitjat võistkonda autasustatakse karikaga, võistkonna liikmeid diplomite ja karikatega, finaali kaotajaid autasustatakse diplomitega.

8. Karikavõistluste organiseerimine.
Karikavõistluste võistluspalliks on MIKASA MVA 200. Alates veerandfinaalidest peavad võistluspaigad vastama EVF Sporditehnilise Toimkonna (STT) nõuetele (vt. EVF Tegevusjuhend). Võistlustulemustest informeerib korraldaja samal päeval meediat ja hiljemalt järgmisel päeval EVF-i, saates sinna ka mänguprotokolli.
Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab EVF sekretariaat, vajadusel EVF juhatus. Protestid vaatab läbi EVF Sporditehniline Toimkond.