Mängude kava EM-finaalis 10.-12.aprill 2007 Brno
FG-10 10.04.2007 / 12:30 ITALY vs ESTONIA
FG-11 11.04.2007 / 20:00 TURKEY vs ITALY
FG-12 12.04.2007 / 15:00 ESTONIA vs TURKEY

08.01.2007
Tüdrukute U-18 koondis pääses EM-finaali!

Täna mängis Eesti U-18 tütarlaste koondis Iisraeliga. Tavapärases algrivistuses kindlat mängu demonstreerinud eestlannad võitsid esimesed geimid 25:10 ja 25:7. Visad Iisraeli tüdrukud pingutasid kaitses ja rünnakul kuidas jõudsid, kuid kolmandas geimis enamat kui 18 punkti neile ei antud. 3:0 võiduga kindlustas Eesti tütarlaste koondis endale koha 10.-15.aprillini 2007 Tšehhis, Brnos toimuva EM-finaali tosina võistkonna hulgas. Mängu statistikast: Heidi Luks 14 punkti (9 rünnakul, 4 serviässa, 1 blokk, pluss-miinus süsteemis +10!), Aleksandra Ossipovskaja 13 (kõik rünnakul +10!), Anna Kajalina 12 (9 rünnakul, 1 serv, 2 blokki, +10!), Julia Mõnnakmäe 6 (NB! kõik servist!), Dorit Heinastu ja Kaisa Orav 4 punkti.

Turniiri viimases mängus kohtusid Sloveenia ja Saksamaa. Esimese geimi võitis Saksamaa 25:22, millega võttis Sloveenialt ka kõige ebatõenäolisema võimaluse 3:0 võiduga Saksamaa üle finaali jõuda. Teise, väga tasavägise geimi võitis samuti Saksamaa 28:26, samuti kolmanda 25:22 ning kogu mängu 3:0.

Eesti U-18 tütarlaste koondis Sloveenias mängis treenerite Peeter Vahtra ja Riina Ernitsa juhendamisel järgmises koosseisus: Julia Mõnnakmäe, Reelika Raap, Dorit Heinastu Pärnust, Erle Püvi, Egle Püvi ja Kaisa Orav Viljandist, Anna Kajalina ja Aleksandra Ossipovskaja Narvast, Piret Rattasepp Paidest, Renna Koha Kundast ning Heidi Luks ja Pille Vahtra Tallinnast. Füsioterapeudiks oli turniiril Kristel Lääts.

TULEMUSED: (võite kaotusi, punkte, geimide vahe)
1. Saksamaa 5, 0, 10, 15-0
2. Eesti 4, 1, 9, 12-3
3. Sloveenia 3, 2, 8, 9-6
4. Iisrael 2, 3, 7, 6-11
5. Leedu 1, 4, 6, 5-12
6. Norra 0, 5, 5, 0-15

Lisaks korraldaja Tšehhile ja 2005 meister Ukrainale on teistest alagruppidest edasipääsu EM-finaali kindlustanud Belgia, Holland, Itaalia, Poola, Prantsusmaa, Serbia, Venemaa ja Türgi.

Pühapäeval, EM-alagrupiturniiri eelviimasel mängupäeval kohtus Eesti tütarlaste koondis autsaider Norraga ja võitis 3:0, geimid 25:9, 25:5 ja 25:16. Peale puhkust saanud kapten Heidi Luksi osales mängus kõik 11 tütarlast. Mängu statistikat: Kaisa Orav 11 punkti (sellest 8 serviässa!), Anna Kajalina 9, Reelika Raap 8, Dorit Heinastu 7, Aleksandra Ossipovskaja 5, Piret Rattasepp ja Erle Püvi 4 ning Egle Püvi ja Julija Mõnnakmäe 1 punkt.

Laupäeval 6.jaanuaril kohtus Eesti ühe põhirivaali Sloveeniaga EM-fnaali pääsemisel. Närvesöövas mängus võideti esimene geim 29:27, teine 25:22 ja kolmas 25:18 ja mäng 3:0! Mängu peakangelannaks osutus 201 narvalanna Anna Kajalina, kelle esimese tempo rünnakuid vastased peatada ei suutnud. Mängustatistika kohaselt tõi Anna 23 punkti (18 rünnakust, 5 blokist, pluss-miinus süsteemis +18!!!), Heidi Luks 10 punkti (5 rünnaksut, 3 servist, 2 blokist), Aleksandra Ossipovskaja 9 punkti vaid rünnakust, Dorit Heinastu 7 (6 rünnakul, 1 blokis), Kaisa Orav 3 punkti rünnakul.

Reedel, 05.jaanuaril mängis Eesti tüdrukute koondis Leeduga, kes esimesel päeval kaotas 2:3 Iisraelile. Esimene geim võideti hävitavalt 25:7, teine 25:16 ja kolmas 25:13. Statistika: Dorit Heinastu 16, Anna Kajalina 13, Aleksandra Ossipovskaja 12, Heidi Luks 8, Julia Mõnnakmäe 5, Kaisa Orav 4 punkti.
Kolme esimese mängu raskust kandsid Julia Mõnnakmäe, Heidi Luks, Anna Kajalina, Dorit Heinastu, Kaisa Orav, Aleksandra Ossipovskaja ja libero Pille Vahtra, mängus Saksamaa vastu toetas võistkonda Reelika Raap, mängus Sloveeniaga Renna Koha.

Sloveenias neljapäeval 04.jaanuaril alanud tütarlaste EM-alagrupiturniiril kohtus Eesti favoriidist Saksamaaga ja kaotas 0:3 (21:25, 21:25, 17:25). Esimesed kaks geimi möödusid tasavägiselt, esimeses geimis oli eduseis veel 21:20, kuid siis võtsid sakslased oma. Statistika: Anna Kajalina 9, (pluss-miinus süsteemis +7), Heidi Luks 8, Dorit Heinastu ja Aleksandra Ossipovskaja 6, Kaisa Orav 4 ja Reelika Raap 3 punkti.

Sloveenia Võrkpalliliit on avanud turniiri kajastamiseks ka eraldi kodulehe aadressil http://www.odboj-zveza.si/radovljica/uk-radovljica.htm

2007 EM-valikturniiri vastasteks on Sloveenia, Saksamaa, Norra, Iisrael ja Leedu. Alagrupist pääseb edasi 10.-15.aprillini Tšehhis, Brnos toimuvasse 2007 EM-finaali kaks paremat.

EM-alagrupiturniiri ajakava ja tulemused (Radovljica, Sloveenia, kohalik aeg):
04.01.2007 / 15:00 Eesti - Saksamaa 0:3 (21:25, 21:25, 17:25)
04.01.2007 / 17:30 Sloveenia – Norra 3:0 (25:9, 25:10, 25:16)
04.01.2007 / 20:00 Leedu – Iisrael 2:3 (25:20, 23:25, 22:25, 25:19, 12:15)
05.01.2007 / 15:00 Saksamaa - Norra 3:0 (25:6 25:11 25:11)
05.01.2007 / 17:30 Iisrael - Sloveenia 0:3 (11:25, 11:25, 20:25)
05.01.2007 / 20:00 Eesti - Leedu 3:0 (25:7, 25:16, 25:13)
06.01.2007 / 15:00 Norra - Iisrael 0:3 (15:25, 15:25, 10:25)
06.01.2007 / 17:30 Sloveenia – Eesti 0:3 (27:29, 22:25, 18:25)
06.01.2007 / 20:00 Leedu - Saksamaa 0:3 (7:25, 6:25, 7:25)
07.01.2007 / 15:00 Eesti - Norra 3:0 (25:9, 25:5, 25:16)
07.01.2007 / 17:30 Leedu - Sloveenia 0:3 (16:25 19:25 14:25)
07.01.2007 / 20:00 Saksamaa - Iisrael 3:0 (25:5 25:5 25:17)
08.01.2007 / 15:00 Norra - Leedu 0:3 (24:26, 15:25, 20:25)
08.01.2007 / 17:30 Iisrael - Eesti 0:3 (10:25, 7:25, 18:25)
08.01.2007 / 20:00 Sloveenia - Saksamaa 0:3 (22:25, 26:28, 22:25)

Enne turniiri algust Radovljicas 04.01.2007

Ajaloost.
2005.aasta aprillis Tallinnas toimunud EM-finaalis mängis Venemaa tütarlaste koondis Ukrainaga ning kaotas tulemusega 2:3. Valgevene oli 6. ja korraldaja Eesti 11., alistades 11.-12. koha mängus Ungari.
2003.aasta EM-il jäi Venemaa 4.kohale, kaotades poolfinaalis 1:3 Horvaatiale ja 3.koha mängus Serbia & Montenegrole, 6. Poola ja 8. Valgevene. Finaalis alistas Horvaatia 3:0 Itaalia.
2001.aasta EM-il oli Poola 2., kaotades finaalis 2:3 Itaaliale, Valgevene oli 3. ja Venemaa alles 5.