Palusalu võistkond Roomas. Foto: Gertrud Alatare

Maikuus korrldati Tallinnas Eesti Võrkpalli Liidu, Eesti Paralümpiakomitee, Eesti Invaspordi Liidu, Eesti kaitseväe ja Euroopa Liidu Erasmus+ toetusprogrammi koostöös istevõrpalli arendamiseks koolitus ja turniir. Turniiri võitis Palusalu võistkond, kes tagas sellega pääsu Itaalias Roomas 19.-20. novembril toimunud rahvusvahelisele istevõrkpalli turniirile Sit2Play. Eestit esindanud võistkond lõpetas turniiri 6. kohaga.

Alagrupiturniiril kaotati 1:2 Bulgaariale ja 0:2 Itaaliale. Mängus 5.-6. kohale kohtuti Soomega ja selle mängu võitsid põhjanaabrid tulemusega 2:0. Eestile seega tasuks 6. koht ja kuhjaga kogemusi ning mängurõõmu. Võitjaks tuli esmakordselt toimunud turniiril Türgi.

Palusalu võistkonna koosseis Rooma turniiril: Robin Mõttus, Sten Palomäki, Denis Ruus, Kiira Ivanova, Alesja Jagolnik, Elina Skuratovski, Arina Skuratovski, Anna Gontšarova, Anastasiia Makunina, Lilia Malkov, Ragne Rahuoja, Aleksander Rusõi.

Mais algatatud projekti eesmärk on muuta levinud arvamust, et istevõrkpalli näol on tegemist on vaid invaspordiga. Istevõrkpall on tehniline ala ning sobib kõigile – nii lastele kui täiskasvanutele, nii algajatele kui juba kogenud võrkpalliharrastajatele. Viimastel aastatel on ala populaarsust kogunud, pildis on istevõrkpall olnud eelkõige tänu Eesti kaitseväe vigastatud veteranidele, kes on istevõrkpallis edukalt osalenud ülemaailmsel Invictus Games´il.

Loe istevõrkpalli kohta pikemalt.

Kommenteeri uudist

Palusalu võistkond sai rahvusvahelisel istevõrkpalli turniiril Sit2Play kuhjaga kogemusi ja mängurõõmu