12.12.201920:40

Pärnu Võrkpalliklubi võõrustas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avamängus Horvaatia klubi Kaštela Mladosti Ribolat ja võttis 3:1 (25:18, 17:25, 25:10, 25:23) võidu. Kordusmäng toimub Horvaatias 18. detsembril.

Pärnu peatreener Avo Keel oli oma hoolealuste esitusega rahul ja kriitikat ei teinudki. "Meie rääkisime oma asjad täna mängueelsel koosolekul ära ja kõige suurem küsimärk oli, et kuidas me alustame just mentaalse poole pealt. Täna olid mehed lõpuni agressiivsed vaatamata teise geimi suurele kaotusele. Selles suhtes tublid. Meid ei masendanud seegi, et nad lõid head servi, aga nad võtsid teises geimis väga hästi vastu ka. Nemad harrastavad väga kiiret mängu, vahel saime näppe vahale, vahel blokke, vahel tõime kaitses üles, vahel nad eksisid. Kõik meie mehed ründasid üle 50%, mis on väga hästi, kogu võistkonna rünnak ka üle 50%, seda vist on sel hooajal vaid korra olnud," analüüsis Keel kohtumist. "Et kordusmängus edu saavutada, peame vähemalt sama hästi esinema. Tegu on Balkani tiimiga ja ka peatreener lubas mulle pärast mängu, et küll nad kodus meile näitavad."

Sidemängija Martti Keel oli peatreeneriga sama meelt. "Võtsime maksimumi, mis võtta oli ja väljakul olek oli positiivne - mehed tahtsid. Isegi kui alati ei õnnestunud, siis võideldi. Tänane olek oli palju parem kui Rootsi mängus kodus (eelringi kohtumine Linköpinguga-toim)," sõnas Keel ja lisas, mida saaks veel paremini teha: "Tahaksin, et sellist ärakukkumist ei oleks nagu tekkis teises geimis. Meil kipub neid kehvasid perioode natuke liiga palju sisse tulema, õneks nüüd jäi see enamvähem sinna teise geimi see."

Pärnu algkoosseis: Martti Keel, Kristaps Platacs, Andrei Gvozdev, Eder Levi Kock, Tony Tammiksaar, Taavet Leppik, libero Silver Maar. Mängu algus oli tasavägine, 10:10 seisult pääses Pärnu ette 13:10. Edu suudeti hoida geimi lõpuni ja Leppiku rünnaku järel juhiti 20:15. Geim kindlalt Pärnule, tulemuseks 25:18.

Teine vaatus kulges horvaatide dikteerimisel, vasakukäeline temporündaja Stipe Peric kasvatas külaliste edu 11:7-le ja diagonaali Ivan Matokovici vedamisel kasvatati geimi lõpus vahe 21:15-l. See geim kuulus kindlalt Horvaatia klubile - 25:17. Mäng käis suurte kõikumistega ja kolmas geim algas taas paremini Pärnule - Platacsi ässa järel juhiti 7:2. Geimi keskel kärises vahe Gvozdevi bloki järel 13:6-le. Seda geimi kontrollis Pärnu väga kindlalt ja võitis selle 25:10.

Neljandat geimi asusid külalised juhtima 5:1, ent Pärnu kogus end kiirelt ja viigistas Leppiku rünnaku järel 6:6. Edasi mindi punkt-punktis, kuni geimi keskel pääses Kaštela ette 16:13. Pärnu jõudis viigini seisul 19:19 ja läks vastaste tehnilise praagi ja rünnakuvea järel omakorda ette 21:19. Lõpp oli ärev, ent Avo Keele meeskond suutis otsustavatel hetkedel kindlam olla ja võitis geimi Leppiku löögist 25:23. Mäng seega Pärnule 3:1.

Statistikat: Pärnu edukaim oli 22 punktiga (+19) Kristaps Platacs, 18 silma (+14) panustas Taavet Leppik ja 10 punkti (+8) Andrei Gvozdev. Pärnu vastuvõtt oli 51%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 12 (neist 5 pani Gvozdev) ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 11 servil. Kaštela resultatiivseimana tõi 17 punkti (+16) Ivan Matokovic, horvaatide vastuvõtt oli 44%, rünnak 41%, blokiga saadi 9 ja serviga 6 punkti (eksiti 10 pallingul).

Pärnu alustas eurosarja eelringist, kus alistas kahel korral Rootsi meisterklubi Linköpingu ja pääses põhiturniirile.

Kommenteeri uudist

Pärnu rõõmustas peatreenerit ja alistas Challenge Cupil Horvaatia klubi