27.11.201920:50
Pärnu VK alistas Linköpingu.

Valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi pääses CEV Challenge Cupil 1/16-finaali, kui võitis teise eelringi korduskohtumise Rootsi meisterklubi Linköpingu vastu 3:2 (25:18, 25:22, 20:25, 12:25, 15:10).

Pärnul oli edasipääs tagatud pärast kaht geimivõitu, sest avakohtumise olid Avo Keele hoolealused võõrsil võitnud tulemusega 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 28:26).

Kui tänase kohtumise eel oli kahtluse all kahe põhikoosseisu mehe Taavet Leppiku ja venelase Andrei Gvozdjovi kaasategemine, siis õnneks said mõlemad siiski mängida ning kuulusid Pärnu algkoosseisu. Eemale jäi säärelihase vigastust raviv brasiillane Ygor Duarte. Lisaks kuulusid Pärnu algkoosseisu Martti Keel, Kristaps Platacs, Tony Tammiksaar, Eder Levi Kock ja libero Silver Maar. 18-aastase nurgaründaja Tony Tammiksaare kahe järjestikuse ässa järel haaras kodumeeskond 9:6 eduseisu, mis suudeti geimi lõpus viiepunktiliseks kasvatada - 20:15. Avageim kuulus seega kindlalt Pärnule, tulemuseks 25:18.

Teine vaatus algas ühepoolselt, Leppiku hanituse ja Ederi ässa järel oli Pärnu ees 7:0. Eesti klubi 13:5 eduseisul võttis Linköpingu peatreener mõtlemisaja ja mängijad said juhendajalt valjuhäälseid juhtnööre. Suurt kasu see ei toonud ja vahe ei kahanenud ning Pärnu vahetas 19:12 eduseisul platsile noored mängumehed Richard Voogeli ja Kaur Erik Kaisi (väljakult lahkusid Keel ja Platacs). Hiljem sekkus Leppiku asemel Robert Poole. Rootslased jõudsid kolme punkti kaugusele (24:21) ja Keel kasutas mõtlemisaega. Tagasi platsile tulnud Leppik lõpetas geimi Pärnule 25:22. Ühtlasi tähendas teine geimivõit, et Pärnu pääses järgmisse ringi.

Kolmandas vaatuses saatis Keel platsile Voogeli, Poole´i, Gvozdjovi, Allar Keskülla, Tammiksaare, Kaisi ja Mhait-Martin Pooli. Seda geimi dikteerisid vastased, ent geimi keskel jõudis Pärnu Gvozdjovi ässast 15:15 viigini. Geim kuulus siiski Linköpingule tulemusega 25:20. Neljas geim läks eelmisest veelgi kindlamalt Rootsi meistrile - 25:12. Viiendas vaatuses pääses noore koosseisuga Pärnu juhtima 5:2 ja suutis eduseisu hoida, geim Pärnule 15:10 ning kohtumise seega 3:2.

Pärnu peatreener Avo Keel oli mängust rääkides üsna kriitiline, eriti nooremate meeste osas. "Mängupilt oli kehva. See, mis teise geimi poole pealt, pärast vahetusi juhtuma hakkas... Ma pean silmas nooremat kaardiväge, kui sa kvartalis mängid ühe mängu, siis ei saa rahul olla. Neljandas geimis oli vastasel vastuvõtt 20%, numbrid oleks pidanud olema teistpidi! Aga me saime seal 12 punkti! Leidku see noorem kaardivägi stabiilsus, mitte ärgu hakaku ette kujutama, et "ma tahan mängida". Kui teed kvartalis ühe mängu või nädalas ühe trenni hästi, sellest ei piisa. Meil on võistkonnas teatud jutuajamised olnud, aga osa mängijaid ei saa aru, mida ma tahan, võib-olla see on põlvkondade suur konflikt," rääkis Keel.

Põhimeeste kohta ütles peatreener: "Midagi jäi nagu puudu, kui meil tuleb järjest kolm löru asja, siis see võib tervele mängule teatud fooni anda. Õnneks läks paremaks. Tänu jumalale, et vastastel põhisidemängijat ei olnud, muidu oleks kindlasti raskem olnud."

Pärnu resultatiivseim oli täna 14 punktiga (+10) Andrei Gvozdjov, 12 (+9) punkti lisas Tony Tammiksaar. Pärnu vastuvõtt oli 49%, rünnak 48%, blokiga saadi 8 ja serviga 7 punkti (eksiti 13 pallingul). Linköpingu edukaimana tõi Tomasz Mroz 21 punkti (+15), Rootsi klubi vastuvõtuprotsent oli 34, rünnak 49%, blokipunkte teeniti 12, servipunkte 10 (eksiti 12 servil).

Pärnu läheb järgmises ringis kokku Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelaga.

Teise Eesti klubina eurosarjas kaasa tegev Saaremaa Võrkpalliklubi alustab CEV Challenge Cupi 1/16-finaalist. Saaremaa kohtub Iisraeli klubiga Hapoel Yoav Kfar Saba, avakohtumine toimub 11. detsembril kell 19.00 Kuressaares.