21.12.201812:05

Eesti U15 vanuseklassi noormeeste koondis sai Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA meistrivõistlustel Armeenias Jerevanis 6. koha. Peatreener Argo Meresaare sõnul oli turniir korralikuks õppetunniks nii treeneritele kui mängijatele, kuidas erinevate tegurite tõttu keerulises olukorras tegutseda.

6. koht tähendab ühtlasi, et pääseti kevadel toimuvatelele sama vanuse Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi. See oli ka miinimumeesmärgiks. „Miinimumeesmärk sai täidetud, aga oli väga keeruline turniir,“ sõnas peatreener Argo Meresaar. Juba turniiri eel olid kahel põhimängijal tervisemured ja üks neist tegi seljaprobleemide tõttu kaasa vaid viimases kohtumises, teine ei saanud äsja eemaldatud sõrme kipsi tõttu endast maksimumi anda. „Rahule ei saa jääda ei tulemuse ega mängupildiga, kõik, mis sai viltu minna, ka läks. Lisaks spordivigastustele tabas nii mind ennast kui mitut mängijat kõhuviirus, mis võttis veel kolmandagi põhimängija pärast avamängu rivist ja käis ühe 4-5 mängijast,“ kirjeldas juhendaja koondist tabanud probleeme, ent kinnitas, et leidus ka positiivset, mida kaasa võtta.

„Statistik Mihkel Sagar oli suureks abiks ja poisid said pärast iga mängu videost näha, mis parandamist vajab. Sellist analüüsi ei ole nii noored saanudki ja see on kahtlemata äärmiselt vajalik. Saime arutada ja rääkida ja eks neid asju tuleb veel ja veel korrata, sest teinekord läheb juba 5 sekundiga mõni asi meelest,“ ütles Meresaar verinoorte mängumeeste kohta.

Vastastest pidas peatreener kõige tugevamaks kullale tulnud Poola ja kolmandaks jäänud Ukraina esindusi, kuigi finaalis mängisid Poola ja Venemaa. „Poolakad olid meist ikka sammu võrra kõrgemal tasemel, eriti just tehniliste oskuste poolest. Nemad mängivad juba meeste mängu. Venemaal on valikut palju, meie kõige pikem oli samal pulgal nende kõige lühema mehega, aga eks eestlastel läheb füüsilise arenguga veidi kauem aega,“ tõdes juhendaja. „Meie jäime tihti ka võrkpalli ABC-ga hätta ja tegime lubamatud vigu. Kui seda saaks parandada, oleks juba hästi. Suur ja lai tööpõld seisab ees,“ lisas Meresaar, kes loodab enne kevadisi valikmänge koondisega nädalavahetusel „minilaagreid“ pidada, et kokkumängu harjutada.

Kokkuvõtet turniirist näeb SIIT.

Eesti U15 koondise koosseis Jerevanis: Kaspar Vider, Richard Murak, Jasper Frey, Egert Roodi, Krister Õun, Jasper Laus, Kaur Tõra, Martin Voit, Remo Torn, Karl Vilpuu, Rene Dapon, Christopher Tamberg. Peatreener Argo Meresaar, abitreener Marko Vantsi, mänedžer/statistik Mihkel Sagar.

Kommenteeri uudist

Peatreener Meresaar: oli väga keeruline turniir, aga miinimumeesmärk sai täidetud