26.11.201818:15

Eesti U16 neidude koondis osales lõppenud nädalal Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni EEVZA meistrivõistlustel Ukrainas Zaporižžjas ja lõpetas ühe võiduga (Aserbaidžaani üle) neljandal kohal. Võitis Valgevene Ukraina ja Poola ees. Peatreener Peeter Vahtra tõdes, et Eesti esindus jääb tugevatele eakaaslastele veel alla, kuid mängijad on väga motiveeritud, et oma taset tõsta.

"Tase oli sama kõrge nagu arvasin tugevate puhul. Valgevene, Ukraina ja Poola on suured võrkpalliriigid, kelle paremad mängijad kuuluvad juba oma riigi täiskasvanute liigadesse. Materjal on väga võimas ja oskused on juba selles eas väga kõrgel tasemel," tunnustas peatreener Vahtra vastaseid.

Samas kinnitas juhendaja, et masendust ei tunta. "Saime taas tunda, mis see tase on ja kui suur on vahe parematega. Mõned tüdrukud, kelle jaoks selline tase oli esmakordne kogemus, vaatasid algul imestusega, ent kokkuvõttes suurt ehmatust polnud. Proovime ikka edasi, võitlust oli küll ja omavahel rääkisime ja arutasime eri teemadel palju. Oleme koos tüdrukutega seda meelt, et tugevad mängud õpetavad ja neid on rohkem vaja. Isu on võistkonnal suur ja kõik soovivad jõuda kõrgemale tasemele."

Vahtra tõi välja ühe elemendi, milles allajäämine eriti suur oli. "Vastaste võimas serv. See on probleemiks nii Põhjamaades kui Baltikums ja servi vastuvõtul jääme suurde hätta, servisurve on metsik. Kui juba ründama pääseme, siis on kõik hästi ja mängu oli ju ka tugevate naiskondade vastu, aga geimilõppudes panid vastased servil survet juurde ja asi läks käest," tunnistas peatreener.

Esmalt saadi 0:3 (16:22, 22:25, 19:25) kaotus Valgevene eakaaslastelt ning seejärel jäädi 0:3 (22:25 10:25 11:25) alla Ukrainale. Teisel päeval olid meie neidude vastaseks Poola eakaaslased ning vastu tuli võtta 0:3 (10:25, 15:25, 18:25) kaotus. Viimasel päeval alistati 3:0 (25:10, 25:14, 25:12) Aserbaidžaan. 

U16 neidude koondise koosseis: Brittany Tool, Kätriin Põld, Marily Lass, Eva Liisa Kuivonen, Karolina Kibbermann, Helen Roman, Ragne Rahuoja, Maren Mõrd, Ave Kuusk, Kaili Laanemets, Anni-Ly Abel, Laura Kaur, Liisbet Pill, Anu Talvar. Peatreener Peeter Vahtra, abitreener Margit Keerutaja, mänedžer Margit Keerutaja.

Kommenteeri uudist

Peeter Vahtra U16 koondise EEVZA turniirist: tugevad mängud õpetavad