11.08.202014:50

Osalejate suure huvi tõttu paigaldati Pirita rannavolle karikasarja finaaletenduseks Piritale lisaväljak, mis võimaldas osalejate arvu tõsta 20 segapaarini.

Kohale olid tulnud Eesti rannavolle tippnimed Kusti Nõlvak ja Dmitri Korotkov, endine ja praegune naiskoondislane Kristi Nõlvak ja Hanna Pajula, vanameister Argo Arak ning teised toredad mängijad Tallinnast ja isegi Tartust.

Võistlejad paigutati loosi alusel viide neljaliikmelisse alagruppi, mängiti üks geim 21 punktini. Veerandfinaalidesse pääsesid kõik alagrupivõitjad ja kolm parima reitinguga teist kohta. Veerandfinaalpaarid moodustati uss-süsteemiga reitingute alusel ja nii läksid vastamisi Dmitri Korotkov ja Hanna Pajula ning Viljar Indus ja Olga Bõstrova, Jaan Rebel ja Maret Kuuse ning Argo Arak ja Inga Parve, Kusti Nõlvak ja Kristi Nõlvak ning Aare Aasmäe ja Reet Alas, Marko Sõna ja Triin Tibar ning Markus Leppmets ja Merilyn Jõearu. Kõik esimesena nimetatud võtsid ka võidu ja suundusid poolfinaali. Korotkov ja Pajula kindlustasid koha finaalis 21:16 võiduga Rebeli ja Kuuse üle ning Nõlvak ja Nõlvak 21:12 paremusega Sõna ja Tibari üle.

Kohamängud olid pealtvaatajatele tõeliseks maiuspalaks. Punkt-punktis alanud finaalmäng lõppes aga üsna ülekaalukalt Nõlvaku ja Nõlvaku  21:15 võiduga Korotkovi ja Pajula üle. Otsustavaks sai Kusti hea serviseeria geimi keskel. "Surusime serviga nad võrgust eemale ja saime mitu punkti järjest," kommenteeris Kusti. Kristi lisas: "edu võtmeks oli kohalolu ja mängu nautimine." Korotkov ja Pajula olid finaalivastaste edu osas sama meelt. Pajula rääkis: "kui ma saingi Kusti servi kätte, siis mitte piisavalt hästi, et Korotkov saaks teist palli lüüa." Finaal aga just selline oligi, kus Kristi hea vastuvõtu realiseeris Kusti edukalt punktiks.

Naiste koondisega suve lõpetanud Pajula näitas hiilgavat kaitsemängu, kuigi see oli ta esimene võistlus liival. "Maikuus sai Pärnu rannas paar korda mängimas käidud, edasi olen läbi suve keskendunud vaid naiste koondisele saalis," lisas Pajula.

Kolmanda koha kohtumises pöörasid mängu enda kasuks Sõna ja Tibar, alistades 21:16 Rebeli ja Kuuse. "Arvan, et meil toimis koostöö ja tõime üles mõned rasked pallid, mis said otsustavaks. Taktika oli serv kenasti kätte saada ja oma vead miinimumini viia," sõnas Tibar. Sõna lisas naljatledes, et lisaks oli sihiks kõik pallid 100% naise peale mängida. Kaotusvalu tunnistanud Kuuse rääkis: "Marko realiseeris hästi teisi palle. Jäime sellega hätta ja siis ise eksisime ka, teistes alagrupijärgsetes mängudes olid oma eksimused olematud." 

Auhinnalaua katsid uus rannavollekeskus Ülemiste Beach House ja Mesi24.ee. Välja anti ka turniiri MVP auhind kahele naisele ja kahele mehele, kelleks olid Hanna Pajula ja Kusti Nõlvak (MVP1) ning Maret Kuuse ja Dmitri Korotkov (MVP2). Üritust jäädvustas Gertrud Alatare.

Merele.ee poolt väljapandud peaauhinna ehk 2-tunnise purjereisi võitis loosi tahtel endale ja oma 10-le sõbrale Elari Roes. Viimase turniiri galerii on leitav SIIN

Tänavusel aastal rõõmustas Pirita rannavolle karikasari kaheksa turniiriga kokku 130 unikaalset vollesõpra.

Täname sponsoreid, tänu kellele karikasari toimuda sai: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, Teras Beach, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24, ASSA Abloy, Ülemiste Beach House.

 

Turniiri esikaheksa:

1. Kusti Nõlvak ja Kristi Nõlvak

2. Dmitri Korotkov ja Hanna Pajula

3. Marko Sõna Triin Tibar

4. Jaan Rebel Maret Kuuse

5.-8. Viljar Indus Olga Bõstrova

5.-8. Aare Aasmäe Reet Alas

5.-8. Markus Leppmets Merilyn Jõearu

5.-8. Argo Arak Inga Parve

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasari sai võimsa lõppakordi