28.07.202014:15

Pirita rannavolle karikasarja meeste kolmandal etapil osales maksimaalne arv võistkondi ehk kahe tugevusgrupi peale kokku 16 paari.

I tugevusgrupi A-alagrupi lõpetasid täiseduga Argo Arak ja Markus Maila, teise koha said vaid eelnimetatutele kaotanud Andres Leismann ja Kaarel kais. B-alagrupis osutusid võitmatuks Martin Ant ja Marko Sõna, teisena pääsesid edasi Kristjan Jürima ja Siim Ennemuist.

Poolfinaalid kulgesid tasavägiselt, ent geimilõpud suutsid enda kasuks pöörata Kais ja Leismann, võites 25:23 tulemusega paari Sõna ja Ant, ning Jürima ja Ennemuist, mängides 21:17 üle Araku ja Maila. Pronksimängu võitsid 21:18 resultaadiga Arak ja Maila, finaal lõppes Jürima ja Ennemuisti 25:23 paremusega. Korduvalt Pirital triumfeerinud Leismann sõnas mängujärgselt, et kaotuseks ei ole palju vaja: "võtsime servil liiga suure riski ning eksisime, misjärel vastas Jürima ässaga ning läbi see mäng oligi."

Jürima jäi oma saavutust kommenteerides tagasihoidlikuks. "Meil oli natuke rohkem õnne kui teistel," lausus ta. Paariline Ennemuist lisas: "edu võti oli suur tahe võtta revanš eelmise turniiri eest ja tõestada, mis puust mängumehed oleme." Ennemuist kiitis ka paarilise külma närvi: "Jürka tegutses geimi lõppudes ehk mängumeeste punktide ajal eksimatult ja otsustavalt."

II tugevusgrupi A-alagrupis olid võitmatud Pavel Kopossov ja Sergei Dudarev. Kui nemad pääsesid alagrupist edasi alistades kõik vastased, siis ülejäänud kolme võistkonna vahel tekkis surnud ring. Vähimate kaotatud punktide abil pääsesid edasi Kristjan Kuresson ja Martin Kimmel, kes said sellest edaspidisteks mängudeks hea hoo sisse.

B-alagrupist pääsesid ühe kaotuse ja kahe võiduga edasi Tanel Vaarmann ja Albert Strašnov ning Frederick Kalmberg ja Siim Rõõmussaar

Esimene poolfinaal lõppes Kuressoni ja Kimmeli 21:18 võiduga Kalmbergi ja Rõmussaare üle, teine Kopossovi ja Dudarevi 21:10 paremusega Vaarmanni ja Strašnov üle. Nii said II tugevusgrupi kohamängudes kokku varasemad alagrupikaaslased. Mõlemas võtsid revanši alagrupis kaotusvalu tundnud paarid. Esikoha saavutasid Kuresson ja Kimmel, alistades 21:14 tulemusega Kopossovi ja Dudarevi. Kolmanda koha teenisid Vaarmann ja Strašnov 22:20 võiduga Rõõmussaare ja Kalmberg üle. Esikoha saavutanud Kuressoni kommentaar: "hakkasime julgemalt mängima ja ei jäänud vastaste vigu ootama. Panime servile juurde ja proovisime vastaseid võrgust kaugemale ajada." 

Turniiri toetasid NOBE ja Nopri Talumeierei. 3. augustil toimub viimane turniir naistele ja 10. augustil pannakse Pirita karikasarjale punkt segavollega. Registreerumine on avatud SIIN.

Pirita rannavolle karikasari saab teoks tänu sponsoritele: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24. Pirita rannavolle Facebooki lehel toimub ka purjereisi loosimäng, mille on võimalik võita endale ja oma kümnele sõbrale Merele.ee poolt.

 

Turniiri lõppjärjestus:

tugevusgrupp

1. Kristjan Jürima Siim Ennemuist

2. Andres Leismann Kaarel kais

3. Argo Arak Markus Maila

4. Martin Ant Marko Sõna

5.-8. Kaido Luik Tarmo Luik

5.-8. Marko Niimeister Indrek Verro

5.-8. Sten Vahtras Helger Hääl

5.-8. Siim Päid Mario Stepanov

 

II tugevusgrupp

1. Kristjan Kuresson Martin Kimmel

2. Pavel Kopossov Sergei Dudarev

3. Tanel Vaarmann Albert Strašnov

4. Frederick Kalmberg Siim Rõõmussaar

5.-8. Meelis Pikkpõld Viljar Indus

5.-8. Rauno Riiner Mersin Võrno

5.-8. Alan Nurk Anton Nurk

5.-8. Jaanus Kumer Meris Pärna

II tugevusgrupp

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarja meespaaride viimane turniir pakkus mitmeid põnevusmänge