21.07.202014:35

Esmaspäeval kogunes Pirita rannavolle karikasarja naiste kolmandale ehk eelviimasele turniirile 12 paari. Võistlejad loositi kolme alagruppi ja mängiti üks geim 21 punktini. 

Tugevaimaks osutus A-alagrupp, kus mängisid Anna-Liisa Peetmaa ja Lidia Lellsaar, Kristi Nõlvak ja Merilin Paalo, Gerli Toomela ja Silja Ostrov ning Maria Jõgi ja Karolina Lõhmus. Kaks viimatinimetatud paari lõpetasid alagrupi ühe võiduga, Peetmaa ja Lellsaar ning Nõlvak ja Paalo võrdselt kahe võiduga. 

Kuna sellel korral osales turniiril 12 naispaari pääsesid veerandfinaali kaks võistkonda, kes lõpetasid alagrupi kolmanda kohaga. Nendeks osutusid Gerli Toomela ja Silja Ostrov ning Helina Loor ja Tiivi Püvi. 

Veerandfinaalpaarid moodustati reitingu alusel võistkondade usssüsteemi paigutamisel. Lõpptulemuse põhjal kujunes tasavägiseimaks Nõlvaku ja Paalo ning Toomela ja Ostrovi vastasseis, mis lõppes Toomela ja Ostrovi napi 22:20 paremusega. Teised veerandfinaalid kulgesid ühepoolsemalt: Annaliisa Mals ja Maria Säästla said 21:10 jagu Hanna-Liisa Ilvesest ja Olga Bõstrovast, Peetmaa ja Lellsaar 21:13 Gerli Enulast ja Marta Nelisest ning Karen Oja ja Monika Sild 21:9 paarist Helina Loor ja Tiivi Püvi. 

Finaali jõudsid Peetmaa ja Lellsaar 21:14 võiduga Malsi ja Säästla üle ning Oja ja Sild 21:15 üllatusvõiduga favoriitide Toomela ja Ostrovi üle. Oja kommenteeris saavutust järgmiselt: "meie üks tugevustest oli seekord kaitsemäng - viskasime pallidele järele ja raskete pallide ülestoomine andis meile enesekindlust. Tegime ka suunatud servi ja pallingust saadud punktiseeriad olid seekord eriti magusad."

Finaalis ei jätnud Lellsaar ja Peetmaa midagi juhuse hooleks ning murdsid vastaste senise ladusa koostöö ja imelise kaitsemängu. Finaali lõpptulemuseks kujunes 21:14. Peetmaa kommentaar: "kuigi meil loosiõnne ei olnud ja saime surmagrupi, siis pärast alagrupimänge läks meie esitus aina paremaks. Usume, et edu tagas suutlikkus rahulikuks jääda isegi siis, kui mängu alguses olime tagaajaja rollis, seda nii poolfinaalis kui ka finaalis. Mõlemas mängus läks natuke aega käimasaamiseks, et vastasega tutvuda ja osata olukordi enda kasuks lahendada. Hea koostöö ja tugev serv aitasid ise initsiatiivi haarata ning eduseisu asuda."

Kolmanda koha mängus said Toomela ja Ostrov 21:17 tulemusega jagu Malsist ja Säästlast. 

Auhinnalaua kattis Tradehouse. Täname kõiki osalejaid ja sponsorit, kes pani välja ka loosiauhinnad. 27. juulil on kavas meeste turniir, mida toetavad Nopri Talumeierei ja NOBE. Veel on vabu kohti, registreeru SIIN

Pirita turniir toimub veel kolmel korral. 3. augustil on viimane naiste turniir ja 10. augustil viimane turniir meestele. Asu Pirita rannavolle karikasarja jälgima Facebookis ja osale Merele.ee purjereisi loosis. 2 tundi purjetamist Tallinna lahel Sulle ja sinu kümnele sõbrale võib saada Sinu omaks juba 10. augustil.

Pirita rannavolle karikasari saab teoks tänu sponsoritele: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24.

 

Lõppjärjestus:

1. Anna-Liisa Peetmaa, Lidia Lellsaar 

2. Karen Oja, Monika Sild

3. Gerli Toomela, Silja Ostrov

4. Annaliisa Mals, Maria Säästla

5.-8. Gerli Enula, Marta Nelis

5.-8. Kristi Nõlvak, Merilin Paalo

5.-8. Helina Loor, Tiivi Püvi

5.-8. Hanna-Liisa Ilves, Olga Bõstrova

9.-12. Maria Jõgi, Karolina Lõhmus 

9.-12. Inga Parve, Laura Jõgi 

9.-12. Katrin Nevolainen, Piret Prangel

9.-12. Helen Kalju, Anett Karjamaa

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarja naiste kolmanda turniiri parimad olid Peetmaa ja Lellsaar