04.08.202017:45

Pirita rannavolle karikasarja naiste neljandal turniiril osales 10 paari, kes loositi kahte alagruppi. Mängiti üks geim 21 punktini, kõik kohad mängiti välja. 

Tugevaimaks osutus A-alagrupp, kus mängisid Kristi Nõlvak ja Inga Parve, Gerli Toomela ja Silja Ostrov, Annemar Neiland ja Merike Errit, Marianne Agu ja Merje Pae ning Dace Azace ja Marika Raiskit ootamatult asendama pidanud Jaanus Kumer. 

Täiseduga lõpetasid A-alagrupi Nõlvak ja Parve, järgnesid Toomela ja Ostrov ning Neiland ja Errit. B-alagrupi lõpetasid täiseduga Annaliisa Mals ja Maria Säästla. Järgnesid Hanna-Liisa Ilves ja Olga Bõstrova ning Diana Hludneva ja Elina-Liis Rais. 

Otse poolfinaali pääsesid alagruppide võitjad. Alagruppide teised ja kolmandad pidasid pääsu eest poolfinaali maha lisamängu. Neiland ja Errit said 21:15 jagu Ilvesest ja Bõstrovast ning Toomela ja Ostrov 21:7 Hludnevast ja Raisist.

Poolfinaalis võtsid Nõlvak ja Parve 21:18 võidu Neilandi ja Erriti üle, teises poolfinaalis olid Toomela ja Ostrov sama tulemusega paremad Malsist ja Säästlast.

Kolmanda koha vastasseisus näitasid Mals ja Säästla enesekindlat mängu ning võtsid 21:14 võiduga pronksmedali. Mals kommenteeris, et pärast tuulevaikseid kohtumisi möödunud nädalavahetusel Tartu GP-l ehmatas Piritale jõudes tuul veidi ära, ent poolfinaalide ajaks oli tuul vaibunud ja oli ideaalne rannavolle ilm. "Kolmas koht tuli ära tänu meie omavahelisele heale koostööle ja tahtejõule. Oleme Mariaga juba mitmendat hooaega koos mängimas ja oskame teineteist õigetel hetkedel toetada," rääkis Mals . 

Finaalis kohtusid varasemad alagrupikaaslased Nõlvak ja Parve ning Toomela ja Ostrov, kui Toomela ja Ostrov võtsid alagrupis saadud 15:21 kaotuse eest finaalis 21:17 revanši. Ostrov kommenteeris: "hooaja lõpus võiks esitus olla stabiilsem ja suuta rahulikult mängida, kuid turniiri algused on ikka rabedamad ja närvilisemad. Mida mäng edasi, seda kindlamaks läks esitus." Toomela lisas: "meil oli natuke raskusi käima saamisega. Pigem meile sobibki selline variant paremini, et saame järjest mängida (alagrupi esikoht sai otse poolfinaali ja mängudes tekkis väike paus - toim)."

Parve arvas, et paus nende mängurütmi ei mõjutanud: "ma ei realiseerunud oma rünnakuid piisavalt resultatiivselt, pidanuks targemini ja mitmekesisema rünnakuga olukordi lahendama, kuna vastane vahetas blokitaktikat. Kristi tõsted olid nii head, et hirmus tahtmine oli jõurünnakut kasutada, mis paraku finaalis nii mõnelgi korral Ostrovi blokist sama kiiresti meie väljakule maandus. Kristi tegutsemine võrgul ja kaitses oleks kindlasti esikohta väärinud."

Auhinnalaua kattis Elli küünlad. Esikoha lillekimbud valmistas Rotermanni kvartalis asuv Fleur Royale by Peter Boeijkens, loosiauhindade eest hoolitses ASSA Abloy ja Teras Beach Tallinn. Täname kõiki osalejaid ja sponsoreid.

Pirita sarjale pannake punkt 10. augustil, mil näeb esmakordselt sel suvel võistlustules segapaare. Kuigi registreerunud paaride järgi on kohad turniirile täis, paigaldatakse vajadusel Piritale lisaväljak. Selleks peaks kolmapäevaks tulema juurde neli paari ja seega oleks kokku 20 segapaari. Osalemissoovi korrla kirjuta kuni 5. augustini SIIA - neli kiireimat paari saavad veel võimaluse osaleda. Auhinnad paneb välja Mesi24 ja uus rannavollekeskus Ülemiste Beach House. Üritust jäädvustab vollesõprade lemmik Gertrud Alatare.

Hakka Pirita rannavolle karikasarja jälgima Facebookis ja osale Merele.ee purjereisi loosis. 2 tundi purjetamist Tallinna lahel Sulle ja sinu kümnele sõbrale võib saada Sinu omaks juba 10. augustil.

Pirita rannavolle karikasari saab teoks tänu sponsoritele: KUMA Design, Jes Kirjastus, Fansurf Surfikool, Maks&Moorits, Merele.ee, A Treasure, Burger Kitchen Tänavagurmee, Europark, Tradehouse, NOBE, Nopri Talumeierei, Elli küünlad, Mesi24, Ülemiste Beach House.

 

Naiste neljanda turniiri lõppjärjestus:

1. Gerli Toomela, Silja Ostrov

2. Kristi Nõlvak, Inga Parve

3. Annaliisa Mals, Maria Säästla

4. Annemar Neiland, Merike Errit

5. Hanna-Liisa Ilves, Olga Bõstrova

6. Diana Hludneva, Elina-Liis Rais

7. Annika Loper, Monika Sild

8. Marianne Agu, Merje Pae

9. Dace Azace, Marika Raiskit ootamatult asendama pidanud Jaanus Kumer

10. Helina Loor, Tiivi Püvi

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarja naiste viimase turniiri võitsid Toomela ja Ostrov