17.09.202015:55
  Margus Metsma, Igor Šakirov ja Toivo Uusna

  Septembri alguses Põltsamaa Spordikoolis noortevõrkpalli treenerina tööd alustanud tituleeritud Venemaa treener Igor Šakirov aitab Toivo Uusnal edasi kanda kohalikke võrkpallitraditsioone.

  Kogenud Venemaa treeneri teekond Moskva lähistelt Kaluugast väikesesse Põltsamaale sai alguse umbes pool aastat tagasi, kui Igor Šakirov teavitas EVF-i oma soovist alustada tööd Eestis. Riigis, millega ta on juba lapsest saadik olnud seotud. Nimelt on Šakirovi ema eestlane ja ta elas kuni 12-aastaseks saamiseni Sillamäel.

  Sealt liikus perekond tagasi Venemaale, kus Igor alustas võrkpallitreeningutega. Tippmängijat temast ei saanud, küll aga hinnatud võrkpallitreener. Ta lõpetas 2009. aastal Kaluuga Ülikooli kehakultuuri teaduskonna, täiendas ennast hiljem Moskvas tipptreenerite koolitusprogrammis ning lõpetas ka 2016. aastal Moskva kehakultuuri ja tervise ülikooli.

  Šakirov on töötanud nii noormeeste võistkondade kui ka tippmeeskondadega. Ainult naiskondadega mitte. "Lihtsalt naiste võrkpall erineb tänapäeval meeste omast väga palju," sõnab ta profile omase enesekindlusega.

  "Tippaegadel klubi eelarve miljon dollarit"

  Aastatel 2005-2018 treenis Šakirov Kaluugas olümpiareservi spordikoolis noormehi ja töötas samal ajal paralleelselt Kaluga "Oka" meeskonna peatreenerina, tõstes võistkonna erinevate liigade kaudu välja lausa Venemaa tugevuselt teisele liigatasemele, A kõrgliigasse.

  "Tippaegadel oli meie meeskonna eelarve miljon dollarit ja meeskonnas mängisid ka mitmed välismaalased," valgustab Šakirov meie idanaabrite võrkpalli toonaseid võimalusi. Tänapäeval on spordi finantseerimine riigi poolt väiksemaks jäänud ja see tingis ka 37-aastase, mitmekordse Kaluga oblasti parima võrkpallitreeneri tuleku Eestisse.

  Eesti treeneritele laiali saadetud üleskutses pakkuda Šakirovile tööd, võttis koheselt tuld Põltsamaa Spordikooli teenekas treener Toivo Uusna, kelle sõnul loodab ta Šakirovist enda elutööle jätkajat. Uusna jätkab Põltsamaal Šakirovi abilisena. "Loodan, et Igori tulek puhub jälle hinge sisse meie kohalikule võrkpallielule," usub kohalik võrkpallihing Uusna, kelle käe alt on tulnud ridamisi tipptegijaid Taavi Nõmmistust Karl Jaanini.

  Ka Põltsamaa Spordikooli direktor Margus Metsma tervitas Venemaa treeneri tulekut Eesti väikelinna suure entusiasmiga. "Loome talle kõik eeldused edukaks tööks," sõnas Metsma. "Aitame ja toetame, usun, et ka meie kogukond võtab Igori kenasti vastu."

  Igor Šakirovi sõnul ootab ta kokkupuudet Eesti võrkpapalliga uudishimu ja huviga, sest ülemäära palju ta meie võrkpallisaavutuste ja liigade tasemega kursis pole. "Suure entusiasmiga ootan treeninguid ja esimesi võistlusi," ütleb korda ja distsipliini hindav treener ja kinnitab, et hakkab ka jõudumööda eesti keelt õppima.

  Ka esmamulje Põltsamaa spordibaasidest ja inventarist tõmbas kogenud treeneri suu muigvele. "Lihtsalt suurepärased saalid, jõusaalid ja piisavalt palju palle," on ta algavale hooajale mõeldes indu täis.

  Kommenteeri uudist

  Põltsamaa uus noortetreener Igor Šakirov: ootan tööd Eestis suure huviga