22.10.201911:20
Bigbank Tartu ja Andrei Ojamets. Foto: Irina Mägi

Kolmapäeval, 23. oktoobril peetakse kaks veerandfinaalkohtumist Aadu Luukase karikavõistlustel. Tartu Ülikooli spordohoones lähevad kell 19.00 vastamisi Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi ning samal ajal mängivad TalTechi spordihoones TalTech ja esiliigaklubi EstNor/Kiili. Bigbanki ja Pärnu mängust näeb otsepilti Postimehe vahendusel.

Eelmisel aastal kohtusid Pärnu ja Tartu karikavõistluste poolfinaalis, toona võitis Pärnu mõlemad mängud vastavalt 3:0 ja 3:2. Finaalis tuli Pärnul tunnistada Saaremaa Võrkpalliklubi 3:2 paremust. Credit24 Meistriliigas on mõlemad meeskonnad sel hooajal saanud kolm võitu - Bigbank on hetkel 9 punktiga teisel positsioonil, Pärnu on kolmandal kohal samuti 9 punktiga.

TalTech langes eelmisel aastal konkurentsis avaringis, kus nende teekonna lõpetas Rakvere VK. Sel hooajal on TalTech Credit24 Meistriliigas näidanud võitluslikku mängu, viimased kolm kohtumist on seejuures lahenduse leidnud alles viiendas geimis. EstNor/Kiili pole sel hooajal esiliigas suutnud kahe mänguga viduarvet avada.

Bigbanki ja Pärnu paari kordusmäng toimub 19. novembril Pärnus, TalTech ja EstNor/Kiili peavad kordusmängu 10. novembril.

Karikavõistluste live-skoori ja tulemusi näeb SIIT.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK - Tallinna Ülikool (esiliiga)

Selver Tallinn - EMÜ SK (esiliiga)

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech - Est/Nor Kiili (esiliiga)

Bigbank Tartu - Pärnu VK

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.