25.03.201621:15

Täna sai Viljandi spordihoones alguse harrastusvõrkpallureid ühendava Credit24 Rahvaliiga kahepäevane finaalturniir. Esimesel päeval selgusid võitjad meeste ja naiste kolmandas, naiste teises ja segavõistkondade esimeses tugevusgrupis.

Segavõistkondadest triumfeeris Neemeco, kes alistas finaalis VK Ülenurme/Simba. Geim-geimilt läks finaalmäng aina põnevamaks. Esimene geim kuulus Neemecole 25:16, teine 25:22 ja kolmas 26:24. Pronksimängus oli Hiiumaa 3:0 üle võistkonnast Savi.

Naiste teises tugevusgrupis alistas Retro finaalis Serveri 3:1. Kaks esimest geimi võitis Retro numbritega 25:17, 25:14, ent seejärel tuli Server 25:20 geimivõiduga mängu tagasi. Neljandas geimis saadi 20:24 kaotusseisult kolm järjestikust punkti, ent siis võttis Retro ikkagi otsustava punkti. Pronksikohtumises alistas Võru Vald 3:0 Lasva.

Naiste kolmanda tugevusgrupi otsustavad mängud olid Narva naiskonna võimas triumf. Esmalt teenis naiskond Must Mamba poolfinaalis nende vastu 44 punkti, finaalis piirdus Päri 27-ga. Ülimalt haarav oli kolmanda koha mäng, kus Must Mamba oli 3:2 üle Selver Aleksanderist.

Meeste samas tugevusgrupis pälvis esikoha Pommirühm 2, kes alistas finaalis 3:0 WikiWorldi. Kolmanda koha matšis oli Guwalda 3:1 üle VK Kramp Vanameestest.

Tulised võrkpallilahingud jätkuvad juba laupäeval, kohtumised stardivad kell 10:00. Päeva lõpuks on selged meeste ja segavõistkondade teise tugevusgrupi ning naiste ja meeste esimese tugevusgrupi võitjad. Kõigis tugevusgruppides toimuvad esmalt poolfinaalkohtumised ja seejärel pronksi- ning finaalmäng. Kohtumised peetakse kolme geimivõiduni (25 punkti), vajadusel toimuv viies geim mängitakse 15 punktini.

Saali pääsevad võistkonnad alates 09:30st, võistluspäeva orienteeruv lõpp on 20:00, ent see sõltub paljuski sellest, kui pikaks matšid kujunevad. Kõigil võistkondadel tuleb kaasa võtta enda soojenduspallid ja kuna võistluspäev on tihe, tuleks soojendusvõimlemine teha spordihoone fuajees või väljakute ääres, mitte aga platsil.

Pärast tuliste võrkpallilahingute lõppu toimub pubis Suur Vend ka ürituse ametlik afterparty. Laupäeval esineb seal ansambel Günf.

Tänast pildigaleriid saab nautida SIIN.

Ajakava ja tulemused

Reede, 25. märts

Segavõistkonnad. I tugevusgrupp

Poolfinaalid: Neemeco - Savi 3:0 (25:16, 26:24, 25:17); Hiiumaa - VK Ülenurme/Simba 1:3 (25:12, 15:25, 23:25, 21:25)

Pronksimäng: Hiiumaa - Savi 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

Finaal: Neemeco - VK Ülenurme/Simba 3:0 (25:16, 25:22, 26:24)

Naised. II tugevusgupp

Poolfinaalid: Retro - Lasva 3:0 (25:12, 25:14, 25:9); Võru Vald - Server 1:3 (25:10, 16:25, 24:26, 23:25)

Pronksimäng: Võru Vald - Lasva 3:0 (25:13, 27:25, 25:14)

Finaal: Retro - Server 3:1 (25:17, 25:14, 20:25, 25:23)

Naised. III tugevusgrupp

Poolfinaalid: Must Mamba - VK Narva 0:3 (7:25, 16:25, 21:25); Päri - Selver Aleksander 3:0 (27:25, 25:19, 25:21)

Pronksimäng: Must Mamba - Selver Aleksander 3:2 (27:29, 25:15, 25:22, 18:25, 15:7)

Finaal: VK Narva - Päri 3:0 (25:12, 25:11, 25:4)

Mehed. III tugevusgrupp

Poolfinaalid: VK Kramp Vanamehed - Pommirühm 2 0:3 (22:25, 14:25, 18:25); Guwalda - WikiWorld 2:3 (25:22, 19:25, 25:22, 21:25, 8:15)

Pronksimäng: Guwalda - VK Kramp Vanamehed 3:1 (25:21, 19:25, 27:25, 25:19)

Finaal: Pommirühm 2 - WikiWorld 3:0 (25:16, 25:14, 25:23)

Ajakava

Laupäev, 26. märts

Aeg Esimene väljak Teine väljak Kolmas väljak
10:00  Peetri VK/Rae - Neemeco/E-Service (N I)  Ülenurme - Mectus Tartu/TKSK (N I)  Varbla SS/Jagudi Mets - Kaarma (M II)
11:45  Neemeco - VK Kramp (M I)  VK Tõusev - Retro 1 (M I)  Akademos - Saaremaa SK (M II)
13:30  Kaitsevägi - Tarvastu (Sega II)  N I pronksimäng  C-Connect - SANDPIT (Sega II)
15:15  M I pronksimäng  N I finaal  M II pronksimäng
17:00  M I finaal  Sega II pronksimäng  M II finaal
18:45    Sega II finaal
20:00  Autasustamine  Autasustamine  Autasustamine

Algusajad võivad muutuda vastavalt sellele, kuidas varasemad mängud lõppevad.