08.08.202018:10
Rahvusmeeskond Võrus. Foto: Gertrud Alatare

Laupäeval pidas oma koondisesuve viimase kohtumise Eesti rahvusmeeskond, alistades kontrollmängus Avo Keele juhendatava Läti 3:2 (25:16, 25:20, 23:25, 17:25, 15:11).

Täna kasutasid mõlemad meeskonnad enamjaolt põhimehi ja Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Oliver Venno, Martti Juhkami, Kristo Kollo, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar. Avo Keel saatis platsile järgmised mängijad: Deniss Petrovs, Hermans Egleskalns, Romans Sauss, Atvars Ozolins, Vladisla Blumbergs, Zigurds Adamovics, libero Ingars Ivanovs.

Avageim kulges punkt-punktis kuni Kollo edukas rünnak kodumeeskonna 15:12 juhtima aitas. Venno ässa järel oli Eesti edu 21:16 ning geim võideti 25:16. Avageimis oli Eesti vastuvõtt 67%, lätlastel vaid 18. Teises vaatuses mängiti samuti geimi keskpaigani tasavägiselt, siis suutsid eestlased sarnaselt avageimile kolmepunktilise edu kätte võita - 16:13. Geim võideti taas kindlalt 25:20.

Kolmanda geimi algul jäi Cédric Énardi meeskond 7:10 kaotusseisu, Kollo asemel sekkus Albert Hurt. Pisut hiljem vahetas Stefan Kaibald puhkama Juhkami. Seda geimi kontrollis Läti, minnes juhtima 19:14, geimi lõpus said mänguaega ka Markkus Keel ja Taavi Nõmmistu. Eesti jõudis Hurda rünnakust 23:24 seisuni, ent geim siiski Lätile 25:23.

Neljandas vaatuses saatis peatreener Énard väljakule Viiberi, Venno, Kaibaldi, Hurda, Treiali, Aganitsa ja Maari. Venno asemel tuli õige pea platsile Nõmmistu ja Viiberi asemele Keel. Jäädi 11:16 kaotusseisu, geimi lõpus tehti veel mitmeid vahetusi, ent sellegi geimi võitis Läti 25:17.

Viiendas geimis olid Eesti eest väljakul Keel, Venno, Kaibalt, Juhkami, Treial, Aganits ja Maar. Lätlased läksid otsustavas geimis ette 4:1, Enard kasutas mõtlemisaega. Aganitsa äss viigistas 6:6 ning Keele äss andis meile 8:7 edu. Meie blokk tegi eduseisuks 12:10 ning geim võideti 15:11 ja kogu mäng seega 3:2.

Statistika: Eesti resultatiivseim oli 15 punktiga (+10) Henri Treial, kes eriti säras blokis, saades kirja 7 sulustamist. 14 silma (+10) lisas Martti Juhkami ja 13 (+4) Oliver Venno. Eesti vastuvõtt oli 52%, rünnakuid lahendti 38-protsendiliselt, blokiga saadi 13 punkti ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 13 pallingul. Läti edukaim oli 24 punktiga (+12) Hermans Egleskalns, lõunanaabrite vastuvõtt oli 35%, rünnak 39%, blokiga saadi 8 ja serviga 2 punkti (vigu tehti 19).

Peatreener Cédric Énard ütles, et jäi täna rahule kahe esimese geimiga. "Seejärel kaotasime keskendumise, täna oli selline klassikaline mäng, kus pääsed ette 2:0 ja siis läheb raskeks. Kaks esimest geimi meeldisid mulle väga kõigis elementides. Tänane ärakukkumine oli meie, mitte vastase süü. Loodan, et suudame sellest tuleviku jaoks omad järeldused teha," sõnas juhendaja. "Kokkuvõttes kiidan neid, kes tegid siin tööd. Loodan, et nad said aru, milline on minu nägemus mängust. Nüüd tuleb neil suur töö ära teha ka klubides, et kevadel uuesti kogunedes oleks meil hea koht, kust alustada. Ja loodan, et kõik teavad, mis järgmisel suvel kaalul on. Nüüd annan kõigile tagasisidet ja klubihooaja jooksul suhtlen samuti pidevalt klubitreeneritega ning hoian meestel silma peal," lisas juhendaja.

Oliver Venno intervjuu:

Eesti on ühe korraldajamaana koha järgmise aasta finaalturniiril taganud ja valikmänge seega pidama ei pea. Nii koguneb meeskond uuesti  järgmise aasta kevadel. Läti valmistub augusti lõpus Küprosel peetavateks EM-valikmängudeks.

Tulemused:

6.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Võru spordikeskus) 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22)

7.08 kell 18.00 Eesti - Läti (Tartu Ülikooli spordihoone) 3:0 (25:23, 25:17, 25:20), lisageimid 25:17, 18:20

8.08 kell 16.00 Eesti - Läti (Tartu Ülikooli spordihoone) 3:2 (25:16, 25:20, 23:25, 17:25, 15:11)