Käesoleval hooajal alustab Euroopa võrkpalli klubisarjades Eesti kohtunikest esimesena tegutsemist Toomas Murulo. Kolmapäeval, 30. oktoobril on ta koos belglanna Marie-Catherine Boulangeriga ametis meeste Meistrite liiga esimese ringi korduskohtumises Londoni IBB Polonia ja Zagrebi Mladosti vahel. Hetkel on Murulo ainus kõrgeimas Euroopa klubisarjas tegutsemisõigust omav vilemees Eestis.

Horvaatia klubi võitis paari esimese omavahelise kohtumise Horvaatias liidri Ivan Raic tugeva panuse toel kindlalt 3:0, seega vajavad nad edasipääsuks Londonis Copper Box Arenal üksnes kahte geimi või suurema kaotuse korral kuldse geimi võitu. Raici näol on tegu kõrgest klassist mängumehega, kes mänginud ka Itaalia klubisarjades. IBB Polonia seevastu koondab endas suuremal hulgal Inglismaa koondislasi ning võtnud selge sihi igal aastal kogemuste saamiseks vähemalt eelringis Meistrite liigas kaasa lüüa - olles kodus kindlasti tugevamad kui võõrsil.

Mäng on eurovolleyTV poolt märgitud nädala mänguks ja seda saab jälgida https://www.eurovolley.tv/en-int/playerpage/83622, avavile antakse Eesti aja järgi kl 21:00.

Järgmised mängud viivad Eesti rahvusvahelisi kohtunikke juba Soome, Venemaale, Türki, Hollandisse, Tšehhi Vabariiki ja mujale. Üks põnevamaid vastasseise leiab seejuures aset Peterburgis, kus kohaliku Peterburi Zebiidi kohtumisel Bulgaaria tippklubi Burgase Neftohimic 2010ga on kohtunikuna ametis Tiit Kõiv. Teadupärast juhendab Peterburi võistkonda käesoleval aastal peatreenerina Tuomas Sammelvuo. Kokku on oodata aga novembris ja detsembris peaaegu kümmet mängu Eesti kohtunike osalusel.

Eesti kohtunikest tegutsevad rahvusvahelisel areenil lisaks eelpool mainitud vilemeestele Risto Strandson, Kristjan Vanaveski, Irina Suhhova, Erko Varblane ja Irina Saks.

Soovime kõikidele rahvusvahelistele kohtunikele edukat hooaja algust ja meeldivaid elamusi Euroopas!