20.09.202020:35

Jurmalas toimunud rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistluste meeste turniiri finaalis kohtusid valitsevad maailmameistrid, Rivo Vesiku treenitavad Oleg Stojanovski - Vjatšeslav Krasilnikov Venemaalt ning norralastest tiitlikaitsjad Anders Mol - Christian Sørum.

2:0 (21:19, 21:15) võidu võttis Norra duo, tulles seega kolmandat korda järjest Euroopa meistriks.

Pronksimatšis alistasid itaallased Paolo Nicolai - Daniele Lupo 2:1 (17:21, 23:21, 15:12) teise Venemaa paari Nikita Ljamini - Taras Mõškovi.

Ainsa Eesti paarina EMile pääsenud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar piirdusid alagrupiturniiriga.

Naiste Euroopa meistriks tulid šveitslannad Joana Heidrich - Anouk Vergé-Dépré, kes olid finaalis tulemusega 2:1 (18:21, 21:14, 18:16) paremad Saksamaa paarist Kim Behrens - Cilja Tillmann.

Pronksi võitsid venelannad Nadezda Makroguzova - Svetlana Holomina, kes olid tšhhitaridest Barbora Hermannova - Marketa Slukovist paremad 2:0 (25:23, 21:18).