04.08.201721:20
Kusti Nõlvak vastuvõtul. Foto: fivb.org

Kuressaares peetavatel rannavõrkpalli Eesti meistrivõistlustel selgusid avapäeva lõpuks naisteturniiri poolfinalistid ja meeste veerandfinalitsid. Turniir jätkub laupäeva hommikul kell 10:00 meeste veerandfinaalidega, alates poolfinaalidest (13:00) on võimalik kohtumistele ka Delfi vahendusel otseülekandes kaasa elada.

TradeHouse Cup nime kandval turniiril asus võistlustulle tosin naispaari, kes olid jaotatud nelja kolmeliikmelisse alagruppi. Geimikaotuseta pääsesid veerandfinaali valitsevad Eesti meistrid Heleene Hollas/Liisa Soomets ja sel hooajal Rannavolle karikasarjas kahel korral poodiumile jõudnud Kristi Nõlvak ja Mari-Liis Graumann. Paide etapil triumfeerinud Kadri Leiten ja Kristi Vink pidasid oma alagrupi esikoha nimel ülimalt tasavägise duelli Kati Keele ja Merlini Hurdaga, võites matši 22:24, 21:17, 19:17. D-alagrupi võitsid Liina Kais ja Kadi Mägi, kes olid 21:13, 17:21, 15:12 paremad Anu Tsirelist ja Krisa Kotselainenist.

Alagrupivõitjate edukas teekond jätkus ka veerandfinaalis, kus Kais/Mägi alistasid mõlemas geimis 21:13 Hanna Pajula ja Kertu Laagi. Hollas/Soomets olid 21:19, 21:16 üle Tsirel/Kotselainenist, Leiten/Vink 21:18, 21:14 Maret Kuusest ja Silja Ostrovist ning Nõlvak/Graumann alistasid paari Keel/Hurt 21:10, 21:6. Poolfinaalides lähevad kell 13:00 vastamisi Kais/Mägi ja Hollas/Soomets ning kell 13:45 Leiten/Vink – Nõlvak/Graumann.

Kõiki naisteturniiri tulemusi saab vaadata SIIT.

Meeste seas asus meistritiitlit jahtima 14 paari. Geimikaotuseta pääsesid veerandfinaali Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning Rein Tiisaar ja Kaarel Kais. Kaheksa parema seas on esimeste vastaseks Siim Tammeru ja Silver Maar (12:15) ja Kais/Tiisaar mängivad Dmitri Korotkovi ja Rauno Tammega (10:45). A-alagrupis teenisid Aleksei Povjakel ja Maksim Petrov 2:0 ja 2:1 võidu ning hakkavad poolfinaali pääsu nimel heitlema Harri Palmari ja Markkus Keelega (11:30). D-alagrupi esikoht kuulub Tanel Uusküla ja Urmas Piigile, kes olid esikoha määranud matšis 21:15, 21:17 paremad Korotkovist ja Tammest. Ühtlasi pidasid Piik ja Uusküla ka tänase võistluspäeva absoluutse maratonkohtumise, kui Johan Vahter ja Hindrek Pulk alistati minimaalse 21:19, 28:30, 16:14 vahega. Poolfinaali pääsemise nimel madistavad Piik ja Uusküla Siim Ennemuisti ja Kaspar Pomerantsiga (10:00).

Kõiki meesteturniiri tulemusi saab vaadata SIIT.