13.02.202023:30

Saaremaa Võrkpalliklubi tegi klubi ajalugu, jõudes esmakordselt eurosarjas veerandfinaali. CEV Challenge Cupi  kaheksandikfinaali kordusmängus saadi võõrsil 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:16) jagu 11-kordsest Hispaania meistrist CV Almeriast.

Avakohtumises oli Saaremaa kodusaalis saanud 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 26:28, 13:15) kaotuse, seega vajas Eesti klubi edasipääsuks kindlasti võitu ning sai ülesandega kenasti hakkama.

Täna oli Saaremaa meeskonna resultatiivseim 20 punktiga (+12) Daniel Maciel, kes avamängus kahvatumalt tegutses. 16 silma (+8) panustas võitu Javier Jimenez, 12 punkti (+7) lisas 6 blokiga säranud Henri Treial ja 11 punkti (+10) Keith Pupart. Saaremaa vastuvõtt oli 67%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokiga teeniti kokku 14 punkti, servil löödi 10 ässa (4 ässa sai kirja Maciel) ning eksiti 14 pallingul.

Almeria edukaim oli 13 punktiga (+5) Guilherme Hage, Hispaania klubi vastuvõtt oli 54%, rünnak 40%, blokipunkte kogunes 6, servipunkte 3 (eksiti 15 pallingul).

“Ma olen väga-väga õnnelik, sest meil õnnestus olukord pärast avamängu kaotust enda kasuks pöörata. Mul on hea meel, et saame olla üks väike osa Saaremaa Võrkpalliklubi ajaloost. Meil on olnud huvitav reis, arvestades eilseid reisiprobleeme, aga lõpp hea, kõik hea,” rääkis Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis vahetult pärast mängu lõppu Võrkpall24.ee vahendusel.

Saaremaa kohtub veerandfinaalis tõenäoliselt tugeva Itaalia klubi Milano Powervolleyga, kes oli avamängus 3:0 üle Horvaatia klubist Kaštela Mladosti Ribolast. Kaštela lülitas 1/16-finaalis mäletatavasti konkurentsist Pärnu Võrkpalliklubi. Veerandfinaalide avamäng toimub vahemikus 25.-27. veebruar võõrsil, kordusmäng Saaremaal vahemikus 3.-5. märts.