11.12.201920:45
Saaremaa VK alustas hooega võiduga. Foto: Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali võidukalt, kui avamängus alistati Iisraeli klubi Kfar Saba Hapoel 3:1 (25:18, 23:25, 25:23, 25:16).

Vaatama võidule, oli Saaremaa mängus palju ebakõlasid ja peatreener Urmas Tali tõdes, et võõrsil ootab ees äärmiselt keeruline mäng. "Meil kadus enesekindlus teise geimiga piisavalt palju ära ja see jäi mõjutama. Selle tõttu kaotasime vastuvõtuga esimesed tempod ära ja ei saanud rünnata. Kui numbrid juba rünnakul alla 20% lähevad, siis on raske. Oleme suutnud paremini mängida, ma ei tea, kas see on eurosarja mängu närvilisus või mis. Ka mõni kogenum mees hakkas täna väristama," kommenteeris peatreener.

Vastaste brasiillasest kapten Evandro Dias de Souza tõi Hapoelile 21 punkti, ometi oli ta hädas vigastusega. "See, et tema oma haige jalaga niipalju ka rasked palle ära lõi, tuli väikese üllatusena," sõnas juhendaja. Iisraeli klubi tuli Saaremaale ilma oma rünnakuliidri, põhidiagonaali Michael Chemoseta, sest ei taotlenud Kenya mängumehele viisat. Nii pidi teda avageimis asendama temporündaja Antony Koyfman ja hiljem vaid 16-aastane Alon Haas. "Kordusmängus on meil juurde panna igalt poolt - aga rünnakul eelkõige, on vaja need rasked pallid ära lüüa! Peame üle vaata, mis meil kõige rohkem puudu jäi, seal mängivad nad teistmoodi, juures on ka diagonaal. Ja meil pole sellist publikut selja taga. Aga muidugi läheme võitlema ja võitma," lisas Tali.

Nimekaimudest ja rahvuskaaslastest kaptenid kerkisid resultatiivsemateks

Huvitaval kombel on meeskondade resultatiivseimate mängijate puhul mitmeid sarnasusi. Saaremaa kaptenirolli täidab brasiillane Daniel Maciel de Souza, Hapoeli kapteniks on samuti brasiillane - Evandro Dias de Souza. Saaremaa kapteni arvele kogunes täna 20 punkti (+14), Hapoeli kapten tõi 21 punkti (+14).

Saaremaale lisas 17 punkti (+15) Beau Graham, kes säras koguni 8 blokiga, 12 silma (+9) lisas Henri Treial. Saaremaa vastuvõtt oli 59%, rünnak 41%, blokist saadi kokku 19 punkti ja servil löödi 5 ässa (eksiti 13 pallingul). Hapoeli vastuvõtt oli 40%, rünnak 43%, blokiga teeniti 7 ja serviga 3 punkti (14 viga).

Saaremaa diagonaalründaja Daniel Maciel de Souza ütles, et vastase hea kaitsemäng muutis Saaremaa mängijad kohati kannatamatuks. "Minu silmis on vastase näol tegemist hea meeskonnaga ja ootasime rasket mängu nagu ka läks. Nad üllatasid meid kaitsemänguga, oli väga raske palle maha lüüa. Ja kui vastane on kaitses väga distsiplineeritud, kaotad vahel kannatuse, sest midagi maha ei jää. See meil täna kohati juhtus. Ja oma servil eksisime liiga palju. Kokkuvõttes olen rahul, saime 3:1 võidu ning nüüd keskendume järgmisele kohtumisele, mis tuleb veelgi raskem," rääkis Saaremaa rünnakuid vedanud Maciel.

Hapoeli peatreener Sagi Baram kommenteeris mängu järgmiselt: "Mängijad üllatasid mind, sest meie kapten vigastas viimases liigamängus jalga ja ei ole nädal aega trenni saanud teha. Ma ei teadnud, kas ta saab üldse mängida. Seetõttu olen tema esituse üle uhke. Ja kahjuks ei saanud meie diagonaalründaja siia sõita ja kui vastas on selline mees nagu Daniel Maciel, on seis väga ebavõrdne. Loodan, et kodus on mäng võrdsem. Täna oli Saaremaa meist igas elemendis parem. Saaremaa on hästi komplekteeritud meeskond, kel on pikk pink, meil on seal koolipoisid. Loodan, et suudame seal mängu kuldse geimini viia ja edu saavutada."

Saaremaa alustas koosseisus: Reto Giger, Daniel Maciel, Keith Pupart, Javier Jimenez, Henri Treial, Beau Graham ja liberod Johan Vahter ning Alari Saar. Täissaali kodupubliku ees suurepärase alguse ja läks 5:1 juhtima, sundides vastased esimesele mõtlemisajale. Macieli äss käristas vahe 7:2-le ja avageimis ei suutnudki külalised oma mängu leida ja kordagi ohtlikuks ei saanud. Kodumeeskonnal õnnestus aga pea kõik ja avageim kuulus kindlalt Saaremaale, tulemuseks 25:18. Iisraeli klubi tuli Saaremaale ilma oma rünnakuliidri, põhidiagonaali Michael Chemoseta, sest ei taotlenud Kenya mängumehele viisat. Nii pidi teda asendama temporündaja Antony Koyfman.

Teine vaatus kulges tasavägiselt ja Saaremaa jäi geimi keskel kolmepunktlilisse kaotusseisu (10:13) ning Urmas Tali kutsus mehed nõu pidama. Teises geimis tegutses Hapoleil diagonaalis vaid 16-aastane Alon Haas, kes sai küll vaid paar tõstet. Saaremaa jõudis viigiseisuni (15:15) ja geimi lõpuni mindi punkt-punktis. Hapoeli servivea ja Gigeri blokipunkti järel pääses Saaremaa ette 22:20, ent uuesti viigistasid vastased 22:22 ja teenisid de Souza rünnaku järel ise esimese geimpalli seisul 24:22. Seda ei realiseeritud, ent teine küll - geim Iisraeli klubile 25:23.

Kolmandas geimis saadi Treiali temporünnakust 8:4 edu, millele järgnes Macieli võimas pommlöök - 9:4. See geim oli Saaremaa dikteerida kuni keskpaigani, mil Jimenez käristas vahe 13:6-le, ent Hapoel tuli punkti kaugusele (16:15). Jimeneze rünnak ja Puparti blokk kasvatasid edu 19:16-le, ent Hapolei mängijad võitlesid kaitses visalt ja veel jõudsid vastased 22:22 viigini. Maciel tõi esimese geimpalli ja sidemängija Giger realiseeris selle, geim Saaremaale 25:23.

Neljas geim algas kodumeeskonna taktikepi järgi, Macieli kahe järjestikuse bloki järel juhtis Saaremaa 11:6. Geimi keskel (Saaremaa 13:10 eduseisul) vahetas Rauno Tamme välja Jimeneze. Seekord Hapoel enam ohtlikuks ei saanud ja Saaremaa võitis geimi 25:16 ning kohtumise 3:1.

Korduskohtumine peetakse 17. detsembril Iisraelis.

Neljapäeval võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelat. Mäng algab kell 19.00 ja on samuti otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehes. Pärnu alustas eelringist, kus alistas Rootsi meisterklubi Linköpingu.

Kommenteeri uudist

Saaremaa alustas Challenge Cupi võiduga Iisraeli klubi Kfar Saba Hapoeli üle