29.02.202021:30

Täna toimusid Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseeriate esimesed mängud ja võidurõõmu said tunda Saaremaa Võrkpalliklubi ning Selver Tallinn. Homme toimub kaks veerandfinaali Eestis, kui Pärnu Võrkpalliklubi võõrustab Jekabpilsi Lušit ning ainsas Eesti klubide vastasseisus kohtuvad TalTech ja Bigbank Tartu. Mõlemad mängud on nähtavad Postimehe vahendusel.

Selveri vastaseks on kahe võiduni peetavas seerias RTU/Robežsardse ja Lätis peetud avamängu kallutas enda kasuks Tallinna klubi, tulemuseks 3:1 (25:14, 25:17, 20:25, 25:23).

Selveri mitut mängumeest vaevab vigastus, näiteks Oliver Orav oli seetõttu täna üles antud liberona. Vigastuse ja haiguse tõttu mitu kohtumist vahele jätnud Matej Šmidl oli aga tagasi platsil ning tõi Selveri edukaimana 29 punkti (+16), Denis Losnikov panustas 15 punkti (+7) ning Karli Allik ja Mihkel Varblane kumbki 8 silma (+2 ja +5). Selveri vastuvõtt oli 41%, rünnak 53%, blokiga saadi 11 punkti ja servil löödi 10 ässa ning eksiti 18 pallingul. RTU resultatiivseim oli 18 punktiga (+7) Gatis Garklavas, Läti klubi vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt, nii bloki kui serviga teeniti 7 punkti (eksiti 9 servil).

Seeria teine mäng toimub 7. märtsil kell 19.30 Audentse spordihallis ja vajadusel kolmas mäng 8. märtsil kell 17.00 samuti Audenteses.

Saaremaa VK alistas avakohtumises samuti võõrsil kindlalt 3:0 (25:19, 25:16, 25:17) Jelgava Biolarsi.

Lisaks Credit24 Meistriliiga veerandfinaalidele ka CEV Challenge Cupi veerandfinaalideks valmistuva Saaremaa meeskonna peatreener Ioannis Kalmazidis jagas täna mänguaega ühtlaselt ning skoori tegid kõik mehed peale liberote. Resultatiivseimaks tõusis ainsana kahekohalise punktisummani jõudnud Beau Graham, kes tõi 10 punkti (+8), Javier Jimenez lisas 9 punkti (+8) ja Daniel Maciel 7 silma (+4). Saaremaa vastuvõtt oli 60%, rünnak samuti 60%, blokiga teeniti 8 ja serviga 7 punkti (vigu kogunes servil 9). Jelgava edukaim oli täna 12 punktiga (+5) Ruslans Sorokins, Jelgava vastuvõtt oli 76%, rünnak 43%, blokiga koguti 3 ja serviga 4 punkti (vigu tehti servil 10).

Kordusmäng toimub 7. märtsil kell 18.00 Orissaares ning vajadusel kolmas kohtumine Kuressaare spordihoones 8. märtsil kell 18.00.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil Kuressaares.

Vaata täielikku ajakava.

Pärnu VK - Jekabpilsi Luši, 1. märtsil kell 17.00 (Pärnu spordihoone), vaata live-skoori

Põnevat heitlust võib oodata pühapäeval kell 17 alagavast mängust Pärnu VK ja Jekabpilsi vahel. Põhiturniiri lõpetas Avo Keele juhendatav Pärnu viiendana, Jekabpils koha võrra eespool. Senised kolm omavahelist vastasseisu lubavad oodata tasavägist mängu – Jekabpils sai põhiturniiril 3:2 ja 3:1 võidud, Pärnu teenis viimases kohtumises 3:2 võidu.

Pärnu on hooaja edeneses läinud aina paremasse hoogu, meeskonna peatreener Avo Keel loodab veerandfinaali vastasele hea serviga probleeme valmistada. "Jekabpils pole hooaja teises pooles kõige stabiilsemat mängu näidanud, aga kuidas neil meie vastu õnnestub või meil nende vastu, eks pühapäeval saab esimese pildi sellest. Neil sõltub palju sellest, kuidas diagonaalil välja tuleb, kes iganes seal mängib. Ise loodame oma servi peale, või pigem nende kehvema vastuvõtu peale - äkki õnnestub serviga neile esimene pahandus teha, et nad ei saaks esimest tempot kasutada," rääkis peatreener. Pärnu ridades on vigastusega kimpus Tony Tammiksaar, kes rünnakul osaleda ei saa.

TalTech - Bigbank Tartu, 1. märtsil kell 19.00 (TalTechi spordihoone), vaata live-skoori

Napilt põhiturniiril teiseks jäänud Bigbank Tartu on senistes omavahelistes mängudes TalTechiga (põhiturniiri 7.) peale jäänud 3:2, 3:1 ja 3:0.

Bigbanki peatreener Andrei Ojamets: "Teeme tööd ja valmistume teadmisega, et play-offis algab kõik nullist. Need ei ole enam reamängud ja võtame veerandfinaale täie tõsidusega. Oleme neid küll viiel korral võitnud (lisaks liigamängudele ka karikas-toim), ent see on nüüdseks ilus mälestus. TalTech tuleb kindlasti suure hurraaga peale, neil on viimasest mängust Jekabpilsis positiivne emotsioon kaasa võtta," rääkis Ojamets.

TalTechi juhendaja Janis Sirelpuu annab endale aru, et Tartu näol on tegu selle paari favoriidiga, ent teab sedagi, et play-offis algab kõik nullist. "Hea uudis on see, et eile olime kõik koos trennis üle pika aja, välja arvatud "sõdurid". Poole pealt küll üks mees langes pingile. Kui põhiturniiri vaadata, siis punktivahe meie ja Tartu vahel on meeletu, seal on head Eesti vanad ja noored mängumehed kokku saanud. Et edu saavutada, peab meil rohkem kui kuus meest õnnestuma, meil peab olema hea päev. Loomulikult läheme iga punkti eest võitlema ja eks siis lõpuks näha ole, mis saab. Tabeliseis võib olla kõvasti vastase kasuks, aga pühapeäval algab kõik nullist," rääkis Sirelpuu.

Kommenteeri uudist

Saaremaa ja Selver läksid veerandfinaale Läti klubide vastu juhtima