29.01.202021:30
Saaremaa meeskond.

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali 11-kordse Hispaania meistri Almeria vastu 2:3 (25:23, 21:25, 25:23, 26:28, 13:15) kaotusega. Kuressaares 1000-pealise publiku ehk täismaja valjul kaasaelamisel peetud mäng kulges tõusude ja mõõnadega, Saaremaal oli võimalus mäng ka enda kasuks kallutada, ent liigsed vead luhtasid selle.

Almeria meeskonnas kandsid rünnakul suurimat raskust argentiinlasest diagonaalründaja Pablo Sergio Kukartsev ja brasiillasest nurgaründaja Guilherme Magnani Hage, kes tõid vastavalt 28 (+21) ja 24 (+14) punkti. Almeria vastuvõtt oli 46% nagu ka rünnak, blokist saadi 10 ja serviga 4 punkti (servivigu kogunes 21).

Saaremaa resultatiivseim oli 22 punktiga (+16) Javier Jimenez, Daniel Maciel ja Keith Pupart lisasid kumbki 13 silma (efektiivsus vastavalt +9 ja +12). Saaremaa vastuvõtt oli 49%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokiga saadi 15 punkti ja servil löödi 3 ässa (eksiti 14 pallingul).

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis tõdes, et võit jäi liigsete omavigade taha. "Usun, et meil oli võimalusi see mäng enda kasuks kallutada neljandas geimis, ent tegime liiga palju omavigu. Sellistel mängudel on ka pinge peal ja tegime vigu, mida tavaliselt ei tee. Püüdsin vahetustega muutust tuua (sidemängija Artis Caics asendas korduvalt Reto Gigerit ja Markus Uuskari Daniel Macieli-toim) ja jäin sellega rahule, need käigud tõid mängu teatud värskust. Määravaks said detailid," sõnas Kalmazidis. "Loodan Hispaanias siiski võita ja usun, et meil on selleks kõik võimalused olemas," lisas peatreener.

Saaremaa temporündaja Henri Treial oli treeneriga nõus. "Omavigade arv sai määravaks, tegime neljandas geimis ja viiendas geimis lolle vigu, nii servil kui muid. Kadunud pole midagi, läheme korduskohtumises täiega peale ja loodame, et suudame seal paremad olla. Suuri üllatusi vastasel polnud, kaks rünnakuliidrit vedasid meeskonda," rääkis Treial.

Almeria peatreener Manuel Berenguel Segura oli raske võiduga rahul. "Oli väga raske mäng, ent mängisime täna pisut paremini kui vastane ja saime võidu kätte. Kergelt ei tulnud midagi - Saaremaa on hea nii blokis kui rünnakul. Loodan kodus veel veidi paremini tegutseda ja ootan, et saali tuleb samuti täismaja nagu oli Kuressaares. Tahan ka Saaremaa fänne tänada, atmosfäär oli väga tore," rääkis juhendaja.

Saaremaa alustas koosseisus Reto Giger, Daniel Maciel, Javier Jimenez, Keith Pupart, Beau Graham, Henri Treial, liberod Alari Saar ja Johan Vahter. Avageim kulges tasavägiselt ja kumbki ei suutnud kahest punktist suuremat vahet saavutada. Almeria pääses geimi keskel ette 14:12, ent kodumeeskond suutis Jimeneze hea tegutsemise järel omakorda juhtima asuda 16:14. Seegi vahe sulas kiiresti, ent Puparti järjestikused rünnakud andsid uuesti Saaremaale kahepunktilise edu - 18:16. Viigini Almeria pärast seda enam ei jõudnud, viimase punkti tõi Jimenez ja  Saaremaa võitis geimi tulemusega 25:23.

Teine geim oli sama tasavägine kui esimene, Macieli rünnaku järel juhtis Saaremaa 10:8, ent sarnaselt avavaatusele ei suudetud vahet suuremaks saada ja geimi keskel haaras Hispaania esiklubi Kukartsevi rünnakust kolmepunktilise edu 17:14, sundides Ioannis Kalmazidise time-outi kasutama. Almeria läks Hage rünnakust ette 22:19, ent Macieli ässa järel oli vahe vaid punkt - 22:21. Geimi lõpp kuulus siiski üsna kindlalt Hispaania klubile ja Hage äss tegi lõpptulemuseks 25:21.

Kolmandat vaatust dikteeris pigem Almeria. Geimi alguses andis Hage külalistele kolmepunktilise edumaa (7:4), edasi olid tablool Hispaania klubi edunumbrid 12:9, 14:11, ent Grahami bloki järel viigistas Saaremaa seisu 16:16. Saaremaal tuli Macieli asemel mängu Markus Uuskari, Gigeri asemel Artis Caics, vahepeal pääseti omakorda ette 18:16, ent geimi lõpp kulges punkt-punktis. Esimese geimpalli tõi Pupart - 24:22, millele järgnes vastaste mõtlemisaeg. Esimest geimpalli ei realiseeritud, siis eksisid vastased servil ja kolmanda geimi võitis Saaremaa 25:23.

Uuskari ja Caics jätkasid ka neljandas geimis, mis algas Saaremaa jaoks ebalevalt ning jäädi 4:9 kaotusseisu. Mängu pikim pallivahetus lõppes vastaste eksimusega, ent Hage kõmmutas järgmisel rünnakul taas palli võimsalt maha ja Almeria oli peal 12:8. Hispaanlaste kätte võidetud vahe kahanes vaikselt, kuni Saaremaa jõudis 18:18 viigni, punkti autoriks Jimenez. Geimi lõpus tulid mängu tagasi Maciel ja Giger, ent vaid mõneks punktiks, otsustavatel momentidel mängisid Caics ja Uuskari. Lõpp oli taas ülimalt tasavägine, esimese geimpalli tõi Jimenez seisul 24:23, ent seda ei suudetud realiseerida. Uuskari tegutses hästi blokis ja tõi seisul 25:24 Saaremaale teise geimpalli, ent Graham eksis servil. Seejärel sai geimpalli Almeria - 26:25, ent Jimenez luhtas selle, seis viigis 26:26. Uuskarilt seejärel servigiga ning Almeria pääses ette 27:26 ja ka geimi viimane punkt kuulus Hispaania klubile - 28:26. Mängu üldseis seega 2:2.

Viies vaatus agas Saaremaa jaoks taas raskelt ja jäädi 1:3 taha, kuid toibuti kiirelt ja viigistati 5:5. Saaremaal olid platsil tagasi Maciel ja Giger. Poolte vahetuseks juhtis Almeria 8:6, ent Gigeri ässast oli tablool viik 8:8. Edasi mindi punkt-punktis, 11:12 kaotusseisul vahetas Caics taas ebakindlalt tegutsenud Gigeri välja, Macieli asemele tuli Uuskari, kes kohe ka skooris - 12:12. Pupartilt raske punkt ja Saaremaa läks ette 13:12, ent kohe viigistas vastane seisu. Järgmisel rünnakul saatis edu Almeriat ja 13:14 kaotusseisul võttis Kalmazidis mõtlemisaja. Saaremaa tehnilise praagi tõttu teenis Almeria ka 15nda punkti ja võitis seega viimase vaatuse 15:13 ning kohtumise 3:2.

Korduskohtumine toimub Hispaanias 13. veebruaril.

Saaremaa ja Almeria meeskondade vahel on mitmeid huvitavaid ühenduslülisid. Näiteks mängis Saaremaa diagonaali Daniel Macieli vend Thiago paar hooaega tagasi Almerias, Maciel ise aga on Prantsusmaal koos mänginud Almeria diagonaaründaja Kukartseviga. Javier Jimenez on aga olnud mängijana Almeria huviorbiidis, mistõttu oli tema vastasele hästi teada.