02.03.202013:50

Saaremaa Võrkpalliklubi kohtub CEV Challenge Cupi veerandfinaalis kolmapäeval kell 19.00 ja neljapäeval kell 18.00 Kuressaares Itaalia klubiga Milano Powervolley. Mõlemad kohtumised on otsepildis nähtavad Kanal 12 ja Postimehe ekraanil, live-skoori näeb SIIT.

Koroonaviiruse puhangu tõttu jäeti eelmisel nädalal Itaalias toimuma pidanud seeria avamäng ära ja klubid leppisid kokku, et mõlemad kohtumised toimuvad Kuerssaares. 

Saaremaa oli kaheksandikfinaalis parem 11-kordsest Hispaania meistrist CV Almeria Unicajast, Milano lülitas eelmises ringis konkurentsist Horvaatia klubi Kaštela Mladosti Ribola.

2010. aastal asutatud Milano klubi pääses esmakordselt Itaalia kõrgliigasse hooajal 2014/2015. Hetkel hoitakse Itaalia liigas 5. positsiooni, möödunud hooajal saadi samuti 5. koht.

Milano meeskond on väga hästi komplekteeritud, diagonaalründajaks on Eesti võrkpallisõpradele hästi teada Hollandi koondise rünnakuliider Nimir Abdel-Aziz ja tema vahetusmeheks sakslane Linus Weber. Nurgaründajatest on lisaks itaallasele Fabricio Gironile palgatud mitmed leegionärid - Serbia koondislane Nemanja Petric, Prantsusmaa koondislane Trévor Clévenot ning teine prantslane Luka Basic. Temporündajateks on itaallastele Aimone Allettile ja Matteo Pianole lisaks toodud Sloveenia koondislane Jan Kozamernik ja Serbiat esindav Aleksandar Okolic. Meeskonna rünnakuid juhib peamiselt itaallane Riccardo Sbertoli.

Tugeva Milano meeskonna vastu toob edu vaid parim mäng, teab Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis. "Mängijad on terved ja valmis. Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseeria Jelgavaga pole küll parim võimalik ettevalmistus euromängudeks, aga seda me muuta ei saa. Itaalia liigas mängiv Milano saab iganädalaselt väga kõrgel tasemel mängida ja see on teine maailm kui meil siin. Olen realist - kui Milano näitab oma parimat esitust, läheb meil väga raskeks. Aga kui nad päris 100-protsendiliselt ei tegutse ja meie oleme oma parimal tasemel, siis on meil võimalik edule loota küll," rääkis peatreener.

"Kahtlemata läheme neile kohtumistele vastu suure motivatsiooniga ja püüame anda kõik, mis meil anda on. Muidugi on mul hea meel, et saame mõlemad kohtumised pidada Kuressaares ja oma fännide suurt tuge nautida," lisas Kalmazidis.

Milano peatreener Roberto Piazza ütles, et viirusepuhangust tingitud mängupausi tõttu pole meeskonna mänguline vorm kõige parem. "Oleme olnud pikalt pausil, viimane kohtumine oli 10 päeva tagasi ja seegi sõpruskohtumine Monzaga. Alles väljakul saabub selgus, millises seisus me oleme," rääkis Piazza. "Saaremaa meeskond on huvitavate leegionäridega ja see meeskond oskab võrkpalli mängida. Tuleb kaks rasket mängu ja usun, et suudame need enda kasuks pöörata, aga peame 100% vastast austama."

Piletiiinfo:

Et kõik huvilised saali mahuksid, paigaldatakse seekord eraldi lisatribüünid ja luuakse saali kuni 1800 istekohta. Kaugemalt tulijatel soovitatakse kindlasti piletid osta eelmüügist (piletikeskus.ee), et sissepääsus kindel olla. Pileteid saab osta ka kohapealt ning uksed avatakse poolteist tundi enne mängu algust.

Kommenteeri uudist

Saaremaa kohtub CEV Challenge Cupi veerandfinaalis kahel korral kodus Milanoga