21.11.201913:40
Saaremaa VK hooajaeelses kontrollmängus. Foto: Irina Mägi

Neljapäeval peetakse Aadu Luukase karikavõistlustel esimene poolfinaalmäng, kui Kuressaares kohtuvad kell 19.00 tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn. Mäng on otsepildis nähtav Postimehes, live-skoori näeb SIIT.

Veerandfinaalis oli Saaremaa kahel korral parem esiliigaklubist Tallinna Ülikoolist, Selver alistas samuti esiliigasse kuuluva Eesti Maaülikooli meeskonna.

Poolfinaali kordusmäng peetakse 27. novembril kell 19.00 Audentese spordihoones.

Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Credit24 Meistriliiga viimases omavahelises kohtumises jäi oktoobri keskel 3:2 peale Saaremaa. Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali rääkis karikavõistluste avamängu eel, et sellest ajast on mõlema meeskonna mäng palju muutunud. "Mõlemad meeskonnad on vahepeal paremaks muutunud ja usun, et saab näha võitluslikku võrkpalli. Meie eesmärk on edasi pääseda, kuidas, pole oluline. Et tegu on poolfinaaliga ja mängus on finaalikoht, on teravust ja ärevust rohkem," kommenteeris Tali. "Kui Selveri ründajatel Karli Allikul, Oliver Oraval ja Matej Šmidlil on hea päev, on nad väga ohtlikud," lisas juhendaja.

Selveri peatreener Alessandro Piroli tõdes, et kuigi Saaremaa on selles paaris kindel favoriit, on neilgi võimalus. "Oleme selleks seeriaks nii valmis kui see võimalik on. Meil on mõned vigastusemured, aga saame hakkama. Noorele meeskonnale omaselt esineb meie mängus veel liialt üles-alla kõikumisi, aga tegelen sellega ja püüan vajalikke detaile vastavalt muuta, sest meie suurem eesmärk on paremaks saada. Saaremaa on selles paaris favoriit, neil on kahe tiimi jagu häid mängijaid ja see on nende eelis - Saaremaa peatreeneril on rohkem käike. Aga kui suudame hästi esineda, on meilgi oma võimalus. Loodan, et mehed võitlevad iga palli nimel ja suudame head mängu näidata," rääkis peatreener.

Teises poolfinaalis kohtuvad Pärnu Võrkpalliklubist kahel korral jagu saanud Bigbank Tartu ja TalTech, kes alistas kahel korral esiliigaklubi EstNor/Kiili.

Vaata kõiki tulemusi.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.

Kommenteeri uudist

Saaremaa VK ja Selver Tallinn avavad Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalid