Naiste Euroopa meistrivõistlustel kaitses tiitlit Serbia naiskond, kui finaalis alistati rekordarvu pealtvaatajate ees kodusaalis mänginud Türgi. Finaal oli igati finaali vääriline, lõppedes tulemusega 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13).

Türgis Ankaras kulmineerunud turniiri viimane mäng peeti koguni 13 040 pealtvaataja silme all, kes said kaasa elada tõelisele trillerile. Otsustavas geimis jäid serblannad 6:9 kaotusseisu, ent suutsid selle lõpuks siiski 15:13 võiduks pöörata. Vaata mängu tipphetki!

Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti 22-aastane serblanna Tijana Boskovic, kes panustas võitu 23 punkti. Ka eelmisel EMil pälvis MVP auhinna sama mängija. "Arvan, et me teenisime selle medali auga välja. Tegime viimased kuud palju tööd ja sellisel viisil kulda võita on suurepärane tunne. See tiitel pole tähtis ainule meie naiskonnale, vaid tervele Serbiale," sõnas mängu kangelane.

Pronksimängus alistas Itaalia  3:0 (25:23, 25:20, 26:24) Poola naiskonna.

Ajaloolise saavutusega sai hakkama Eesti rahvusnaiskond, kes pääses finaalturniirile esmakordselt. Eesti on seejuures esimene Eesti olümpiaala pallimängunaiskond, kes finaalturniiril mänginud. Eesti piirdus alagrupiturniiriga, ent näitas mäng-mängult aina paremaid esitusi ja napsas viimases kohtumises punkti tugevalt Aserbaidžaanilt.

Kommenteeri uudist

Serbia naiskond alistas EM-finaalis 13 000 pealtvaataja ees Türgi