24.07.202012:30

Täna kell 17:45 Salos Eesti meeste võrkpallikoondise selle hooaja esimene ametlik maavõistlusmäng. Vastaseks Soome, kelle jaoks see on hooaja ainuke ametlik jõukatsumine.

Mõlemad meeskonnad on sarnases situatsioonis, järgmise hooaja EM-finaalturniirile mõeldes on peatreenerid Cédric Ènard ja Joel Banks tegemas mõõdukat põlvkondadevahetust. Sel suvel on mõlemal pool Soome lahte koondisesse toodud palju noori ning nüüd on võimalus neid tõeliselt proovile panna.

Ees ootavad tõeliselt tähtsad 13 kuud,“ ütles soomlaste inglasest peatreener Banks, „Sel suvel on meil piiratud võimalused, sellega peab leppima. Selline olukord paneb ka mängijatele suure vastutuse. Järgmise suve koondisemängud võivad aidata paremini kodusel EM-il mängida, aga otsustavaks saab talvel tehtav töö.

Eesti koondise peatreeneri jaoks on koondise suvine ettevalmistus kulgenud veidi teistmoodi kui ta oodata oskas, sest erinevatel põhjustel on koondise treeningutest eemale jäänud terve rida kogenud mehi, lisaks on praegu kaitseväes paar noorema põlvkonna mängijat, keda võrkpallisõbrad samuti juba koondisesärgis mängimas näha tahaksid.

Kolmapäeval ja neljapäeval mängisid Eesti ja Soome omavahel erinevaid koosseise kasutades kolm kontrollmängu. Esimesel päeval peetud kaks kohtumist soomlased võitsid (3:2 ja 3:1), aga neljapäevases maratonmängus suutsime põhjanaabrid alistada.

Mulle meeldis, mida ma täna (eile - Volley) nägin,“ ütles Énard peale neljapäeval toimunud kolmandat kontrollmängu, mille Eesti võitis ebatavalise skooriga 5:1, „Tegime parandused nendes elementides, milles esimesel päeval kahes mängus vigu tegime ja olime selgelt kindlamad geimi lõppude mängimisel.“ Tänasele ametlikule maavõistlusmängule ette vaadates lisas meie peatreener: „Protsess käib. Meil on veel palju tööd vaja teha. Ma loodan näha head mängu, mu ainuke mure on, et meeste füüsis peaks sellele seeriale kenasti vastu, sest mängijad on siin kahel päeval päris palju koormust saanud. Aga igal juhul võtame seda mängu kui tõsist võistlusmängu, nii et saab näha mis juhtuma hakkab!

Soome - Eesti mäng algab Salo spordihallis kell 17:45. Publikut saali ei lubata, aga võrkpalliliit teeb mängust otseülekande Facebookis.

Kommenteeri uudist

Soome - Eesti mängivad täna Salos ametliku maavõistlusmängu