Tuomas Sammelvuo (Foto: cev.lu)

Meie hõimuvend Tuomas Sammelvuo õpetab Venemaa koondislastele mängu lugemist ja soovitab raamatutest lisatarkust noppida. Kolmapäeval algaval Rahvuste liiga finaalturniiril kohtub Venemaa meeskond Prantsusmaa ja USA-ga, neist viimane kasutab Chicagos koduväljakueelist.

Üllatavalt vähe ilmutab oma mehe käekäigu vastu huvi Soome press. Küll aga jälgib igat Sammelvuo sammu Vene koondise peatreenerina Vene spordiajakirjandus ja ekspertidest kokku pandud nõukogu. Eriti meeskonna komplekteerimise teemal. Arutamist on palju. Põhikuuik ei ole välja kujunenud, ohtralt on soomlane andnud mänguaega noorematele. 15-st tänavu peetud mängust on võidetud 12, peatreener peab seda väga heaks tulemuseks. Laialdane mängijate valik teenib eesmärki jõuda medalile nii maailmameistrivõistlustel kui olümpiamängudel.

Venemaa suurim spordileht Sport-Ekspress avaldas 3. juuli numbris pikema usutluse Sammelvuoga. Volley.ee valis sealt huvitavamad vastused.

  • Jah, ma loen ja vaatan palju. Soovitan teha seda ka mängijatel. Uurin teiste treenerite poolt tehtut, kuigi olen veendunud, et igaühel on oma tee.

    Kui minult küsitakse, milline on minu mängufilosoofia, siis vastan: "Ei tea. Ja see on aus vastus."

  • Mina ja mängijad – peame arenema iga päev. Kaotusi ei või noorusega välja vabandada. Neile peab andma aega kogemusi koguda. Ametlikes kontrollmängudes ei vedanud noored mind alt. Meie teine koosseis suutis viimati võita USA-d, Argentiinat, Austraaliat. See rõõmustas, aga me ei läinud õhku täis.

  • Juba turniiri algfaasis viskasin peast palju ideid, mis mul enne olid. Reaalsus ei lange alati ühte teooriaga. Tuleb olla paindlik, õigel ajal korrigeerida kurssi. Mitte pimedalt järgida varem välja mõeldud marsruuti. Mitte alati pole vaja kedagi ümber õpetada, kui tundub, teed midagi valesti – võid teha asja ainult halvemaks. Ma ei lasku mängu ajal tehnilistesse nüanssidesse. 

Teises alagrupis mängivad Brasiilia, Iraan ja Poola. Mõlema alagrupi kaks paremat tagavad koha poolfinaalis. Rahvuste liiga võitja selgub 14. juulil. 

 

Kommenteeri uudist

Soomlane meelitab Venemaa koondislasi lugema