Tuomas Sammelvuo (Foto: fivb.org)

Tuomas Sammelvuo (43) on Venemaa meeskonna uus peatreener. See on nüüd kindel, teist väärikat temaga kandideerima ei leitud.

Sammelvuo on juba aastaid end heas küljest näidanud, mida tõestavad eriliste tähtedeta Kemerovo Kuzbassi kõrged kohad Venemaa Superliigas. Ta on ise olnud tippmängija - Euroopa Meistrite liiga võitja, treenerina Soome koondise eesotsas. Ta on ära õppinud vene keele, kiitvalt kajastab tema tegemisi vene press. Soomlane tegutseb mõõduka kaasaelamisega platsi kõrval, ei käratse, ei protsessi.

On kostunud hääli, et Sammelvuo tulek annab impulsi kogu Venemaa võrkpallielule nii klubides kui koondises. Koondisele on jõukohased vaid Euroopa meistrivõistlused, täiesti kätesaamatu on MM-medal. Sammelvuo, näitas juba koondise kandidaatide nimekirja koostades, et ei pelga ka üllatavai otsuseid. Ta ei kutsunud esimesse laagrisse koondise kauaaegset sidemängijat sidemängijat Sergei Grankinit, sama ootamatu oli noorukese Kirill Kletsi kaasatõmbamine. Nimekiri on pikk, ennast näitama pääsevad ka aastaid koondise huviorbiidist eemal olnud veteranid.

Kommenteeri uudist

Soomlane Venemaa koondise peareeneriks