27.05.202010:30

Swedbanki tänavusse noorte liikumis- ja spordiprogrammide taotlusvooru laekus rekordiliselt palju taotlusi – 89 projekti. Rahastuse kogusummas 25 000 eurot saavad kuus projekti, toetuse saajate seas on ka Eesti Võrkpalli Liit ja seeläbi toimuvad Swedbank noorte rannavõrkpalli ja saalivõrkpalli karikavõistlused.

Juba viiendat aastat toimuvasse taotlusvooru olid oodatud nii uuenduslikud ideed kui ka traditsioonilised laste ja noorte liikumisharjumusi edendavad projektid. Komisjoni liikmed pidasid oma otsust tehes silmas, et programm oleks selgelt lastele ja noortele suunatud, sisuliselt lahti kirjutatud ning eelarveline jaotus välja toodud, samuti et esindatud oleksid erinevad spordialad ja regioonid.

Swedbanki spordiklubi juht ja komisjoni esimees Ardo Pajur tõi välja, et võrkpalli kasuks rääkis mitu asjaolu. "Komisjoni seas olid arutelud projektide üle tulised ning häid projekte, mida võinuks toetada, oli väga erinevaid. Võrkpalli Liidu taotlust otsustasime toetada mitmel põhjusel. Taotlus oli sisuliselt lahti kirjutatud koos detailse eelarvega ning ära oli toodud ka korralik oma panus ehk omafinantseeringu osa. Samuti on projektil hea kaetus üle Eesti ja suur osalejate arv – seega jõuab pallimängurõõm paljudeni. Lisaks on tegemist justkui järgmise etapiga noortele võrkpalluritele pärast Pallilahingut. Varasemalt heal tasemel läbi viidud projektid pakkusid kindlust," kommenteeris Pajur.

Eesti Võrkpalli Liidu tegevjuht Helen Veermäe tunnustab pikaaegset partnerlust Swedbankiga. "Äärmiselt hea meel on näha, et eraettevõtluses on neid, kes peavad just laste- ja noortespordi toetamist oluliseks. Swedbank on pikalt Eesti noortevõrkpalli toetanud, olles neli aastat Pallilahingu nimisponsoriks. Pannes õla alla meie järgmisele projektile, aitab Swedbank võrkpalli kandepinda veelgi laiendada ja selle üle tunnen ma siirast heameelt," ütles Veermäe.

Lisaks võrkpallile toetab Swedbank veel viit projekti. Rahastuse saab TegevusTe OÜ, kes viib tegevusteraapia põhimõtetel läbi erivajadustega laste liikumistunde. Tänu toetusele viiakse läbi koolitus erivajadustega lastele liikumistundide andmiseks ning hakatakse korraldama ka tantsutunde. Motus Spordiklubi korraldab toetuse abil Narva ning Narva-Jõesuu asenduskodu lastele surfilaagri Narva-Jõesuus ja Spordiklubi Barra on võtnud enda eesmärgiks pakkuda lastele judo suvelaagrit Saaremaal ja Rummussaares. Eesti Triatloni Liit korraldab laste- ja noortesarja nimega „Uju ja jookse“ viies Eesti linnas (Tartu, Tallinn, Keila, Rakvere, Pärnu) ning JK Volta plaanib jalgpallispordi edendamiseks korda teha harjutusväljaku.

Kommenteeri uudist

Swedbank toetab Eesti noorte ranna- ja saalivõrkpalli karikavõistlusi