20.02.202020:25
TalTech/Tradehouse (Foto: Gertrud Alatare)

Neljapäeval sai punkti naiste Eesti meistrivõistluste põhiturniir, kui viimases mängus kohtusid turniiritabeli parim TalTech/Tradehouse ja neli kohta madalamal paiknenud Tallinna Ülikool.

Kogu kohtumise jooksul olid jõuvahekorrad selgelt paigas, kui võõrsil mänginud Tallinna Ülikooli saagiks langes vastavalt 21, 12 ja 12 punkti, mis tähendas kodusaalis mänginud TalTechi 3:0 (21, 12, 12) võitu. Sarnane stsenaarium sai teoks ka põhiturniir esimeses ringis, kus TalTech saavutas linnarivaali üle võõrsil 3:0 (14, 25, 17) võidu.

Tänases vastasseisus oli resultatiivseim Eliisa Peit, kes tõi suurepärase rünnakuefektiivsuse (80%) juures 17 (+16) punkti. Mari Loorman ja Liis Kullerkann lisasid võitu 9 ning Kadi Kullerkann 8 punkti. Silvia Pertens lõpetas külaliste poolel kohtumise 11 punktiga. Nädalavahetusel Balti liiga veerandfinaalseeriaga jätkav TalTech saab rahule jääda enda pallinguga, kui kolme geimiga löödi 10 ässa. Külaliste sama näitaja oli 2. Blokis jäid võitjad peale punktidega 8-3 ja rünnakul protsentidega 41-27. Pallinguid võtsid võõrustajad vastu 48-protsendiliselt ja külalised 36-protsendiliselt.

Turniiritabeli seisu tänane kohtumine enam ei mõjutanud, kui ainsana kõik mängud võitnud TalTech saavutas kindla esikoha, edestades Tartu Ülikool/Bgibanki kuue punktiga. Kuna Balti liigas osalevad Eesti võistkonnad (TalTech/Tradehouse, Tartu Ülkikool/Bigbank ja Audentese SG /Noortekoondis) reastusid Balti liiga põhiturniiri lõpptulemuste alusel kohtadele 1-3, siis Eesti meistrivõistlustel kaheksast mängust kaks võitnud ja seitse punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis tuli kolmandaks. Neljandaks platseerunud Famila/Võru Võrkpalliklubi võitis neli mängu ja kogus 13 punkti. Ainsana võiduta jäänud Tallinna Ülikool leppis viienda kohaga.

Ühtlasi tagasid TalTech ja Tartu põhiturniiri tulemuste põhjal koha poolfinaalis. Kahe võiduni peetavates veerandfinaalseeriates kohtuvad esiliigas mängiv Gerardo's Toys/Neemeco ja Audentese SG/Noortekoondis ning Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool. Veerandfinaalidega tehakse algust märtsi keskpaigas.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.