14.04.201917:50
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo.ee)

Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse tegid täna Tartu Ülikooli Spordihoones algust kolme võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, mille avavaatus kuulus koduvõistkonnale. Uueti kohtutakse kolmapäeval Tallinnas.

Mängu algus möödus põhiturniiri võitnud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbanki kontrolli all, kui pärast teist tehnilist vaheaega juhiti 17:13. Seejärel pääsesid omakorda 21:19 tulemusega ette külalised, kuid geimi lõpp kuulus 25:22 tulemusega võõrustajatele. Avageimis toimis korralikult koduvõistkonna vastuvõtt, vastasest paremini lõikas ka rünnak. Avageimis oli Tartu võistkonna vastuvõtt 56%, põhiturniiri teisena lõpetanud TalTechil 33%. Rünnakuid realiseeris külalisvõistkond 28-protsendiliselt, võõrustajate näitaja oli 35%.

Teine geim oli tasavägine kuni lõpuni välja, kuid otsustavatel punktidel kindlam olnud koduvõistkond kallutas selle 25:23 tulemusega enda kasuks. Mõlemad võistkonnad olid võrreldes eelmise geimiga rünnakul efektiivsemad, kui Tartu lahendas rünnakuid 40- ja TalTech 35-protsendiliselt.

Mõnevõrra ootamatult kolmandas geimis kodupubliku lemmik enda mängu üles ei leidnud, leppides kindla 20:25 kaotusega. Märksõnaks sai tartlannade rünnakuefektiivsus, mis langes võrreldes teise geimiga 15 protsenti 25-ni. Avageimis pallinguid 56- ja teises 61-protsendiliselt vastu võtnud tartlannad näitasid kolmandas geimis vastuvõtul vaid 35-protsendilist täpsust. Ka TalTech oli võrreldes eelmise geimiga rünnakul kahvatum, realiseerides 28% tõstetest, kuid pallingu vastuvõtul tehti enda parim sooritus - 47% (kahes esimeses geimis 33%).

Neljandas geimis külalised enam Tartu naiskonna pallinguid korralikult kätte ei saanud, näidates vaid 21-protsendilist täpsust, mis tähendas 19:25 kaotust ja Tartu võistkonna 3:1 (22, 23, -20, 19) võitu. Mängu kordus on nähtav SIIN

Jade Šadeiko tõi tartlannadele 22 punkti, Ingrid Kiisk toetas võitjaid 13 ja Kadi Mägi 11 punktiga. Enim blokipunkte (4) kogunud Mari Loorman lõpetas TalTechi ridades mängu 11 ja Marcella Raud samuti 11 punktiga. Rünnakul olid lõpuks võitjate edunumbrid 35%-30% ja pallingu vastuvõtul 46%-33%. Blokis kogusid võõrustajad 7 ja külalised 11 ning pallingul vastavalt 5 ja 6 punkti.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub 17. aprillil kell 18.30 TalTechi Spordihoones. 18. aprillil kell 19 alustatakse Kohilas 5.-7. koha turniiriga, 20. aprillil saab Kuressaares alguse pronksiseeria.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
14.aprill 2019 kell 16:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse 3:1 (22, 23, -20, 19) Finaalseeria
17.aprill 2019 kell 18:30 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank Live-skoor Finaalseeria
18.aprill 2019 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service/Briketipoisid Tallinna Ülikool Live-skoor 5.-7. koht
20.aprill 2019 Kuressaare Spordihoone Kuressaare Famila/Võru VK   3.-4. koht
24.aprill 2019 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00