04.03.202012:30
TalTech/Tradehouse (Foto: Priit Mürk/ERR)

Eelmisel hooajal naiste Balti liiga põhiturniiril neljanda koha saavutanud ja lõpukokkuvõttes sama kohaga lõpetanud TalTech/Tradehouse'i jaoks on tänavune hooaeg kulgenud silmapaistvalt, kui kaotatud on vaid üks mäng. Võidukalt loodetakse jätkata ka nädalavahetusel. 

Kui põhiturniiril võideti kuueteistkümnest kohtumisest viisteist, siis kindlalt jätkati ka veerandfinaalis, kus võideti kahel korral TK Aušrine võistkonda. 

TalTechi peatreener Marko Mett vaatas volley.ee palvel tagasi hooajale ja andis teada, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse. "Tõsiasi on see, et TalTech/Tradehouse’i naiskonna jaoks on käimasolev hooaeg igas sarjas mängutulemuste osas seni suuremate tagasilöökideta kulgenud. Mängijannad, kes hetkeseisuga alles, on teinud oma tööd treeningutel ausalt ja on nädalavahetuseks valmis. Loomulikult tahame võita, oleme seda soovinud ka kahel eelneval hooajal, aga paraku pidanud lõpuks ikkagi neljanda kohaga leppima. Ainus Balti liiga medal pärineb aastast 2016 ja ajalooline saavutus oleks juba pääsemine finaali," rääkis Mett.   

Juhendaja sõnul tuleb poolfinaal põnev ja eelnevad tulemused midagi ei maksa. "Taraflexikattega neutraalsele väljakule kvalifitseerinud võistkonnad on kõik tugevad ja võidab parima närvikavaga võistkond. Keskendume esmalt laupäevasele mängule Kaunase vastu, kelle lähiajaloost leiab kõiki karva Balti liiga medaleid. Meil on Kaunasega omad suhted. Möödunud hooajal jätsime nad otsustava kolmanda veerandfinaalmänguga nelja parema seast välja nagu tegid seda nemad sellel aastal Jelgavaga. 2016. aastal sulgesid nad meie ees finaalukse ja 2018. aastal napsasid meilt pronksi. Sellel hooajal oleme neist küll kahel korral üle olnud, aga laupäeval algab kõik nullist ja eelnev ei oma enam suurt rolli," lisas peatreener. 

Ka teises poolfinaalis on oodata võrdsete heitlust. "Teise poolfinaali tulemust ette ennustada on samuti keeruline. Tartu võistkonnal on kõva serv, ladus koostöö ja suurte mängude kogemused. Riia Võrkpallikoolil Marta Kamelija Levinska, kes näiteks aasta tagasi pronksimängus 37 punkti paugutas. Jüris toimub laupäeval ka Euroopa Võrkpalliliidu koolituspäev. Kutsun kõiki võrkpallist lugu pidavaid inimesi nädalavahetusel Rae Valla Spordikeskusesse end täiendama ja Eesti naistele kaasa elama," lõpetas Mett.  

 

Loe lisaks: TÜ/Bigbanki peatreener Kristjan Kais: otsustavaks saab vaimne valmisolek

 

Kommenteeri uudist

TalTechi peatreener Marko Mett: tahame võita, aga kõik vastased on tugevad