07.03.202019:10
TalTech/Tradehouse (Foto: Priit Mürk/ERR)

Kui Tartu Ülikool/Bigbankil ei õnnestunud naiste Balti liigas finaali jõuda, siis teine Eesti naiskond sinna kvalifitseerus. Homses finaalis kohtuvad TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool. 

Põhiturniiril kindlat mängu näidanud TalTech tänases Jüri Spordihoones peetud poolfinaalis põhiturniiril viiendaks tulnud TK Kaunasele geimi ei loovutanud, kindlustades 3:0 (22, 17, 13) võiduga ajaloo esimese finaalkoha. Ka põhiturniiril jäi omavahelistes mängudes peale TalTech, kes võttis võõrsil 3:0 ja kodusaalis 3:1 võidu.  

Kadi Kullerkann panustas TalTechi võitu 18 (+14) ja Liis Kullerkann 13 punkti, Merilin Paalo arvele kogunes 8 punkti. Eesti naiskond oli leedulannadest selgelt parem rünnakul, kui punktiks löödi 41% rünnakutest. Leedu naiskonna sama näitaja oli vaid 24%. Blokis oli aga punktidega 11-7 parem Kaunase võistkond. 

Pühapäeval kell 15 mängivad Jüris pronksmedali eest Tartu Ülikool/Bigbank ja TK Kaunas, kell 18 selgitavad Balti meistri TalTech/Tradehouse ja Riia Võrkpallikool. Mängud on nähtavad sport.postimees lehel. 

Kommenteeri uudist

TalTech/Tradehouse jõudis Balti liigas esmakordselt finaali!