12.01.202013:50
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo)

Eesti tippklubid TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank kirjutasid naiste Balti liigas tabelisse järjekordsed võidupunktid, kolmas Eesti esindus Audentes SG/Noortekoondis jätkab nukrat seeriat.

Põhiturniiri võidu suunas liikuv TalTech/Tradehouse mängis Leedus vaid 57 minutiga üle TK Kaunase, kelle vastu võeti kindel 3:0 (10, 7, 15) võit. 14 punktiga tõusis resultatiivseimaks Kadi Kullerkann, Dorit Heinastu assisteeris 12 ja Mari Loorman 11 punktiga. Sidemängija Julija Mõnnakmäe lõpetas kohtumise 9 punktiga, millest koguni 8 tulid pallinguässadest. Lõpuvileks kogunes TalTechi võistkonnale 16 ja Kaunase naiskonnale kaks ässa, rünnakul jäid võitjad peale protsentidega 41-18.

Kodupubliku ees mänginud Tartu Ülikool/Bigbank kaotas leedulannade TK Aušrinele avageimi, kuid võitis seejärel nii teise, kolmanda kui neljanda, saavutades lõpuks 3:1 (-24, 19, 21, 21) võidu. Koduvõistkonna resultatiivseimaks osutus Ingris Suvi, kes panustas võitu 20 punkti. Viis pallinguässa löönud Kadi Kalm lisas 19 ning Laura Reiter ja Renate Pikk võrdselt 9 punkti. Tartlannad kogusid blokis 15 ja pallingul 14 punkti, Leedu võistkonnale märgiti 9 bloki- ja 9 pallingupunkti. Võitjate rünnakuefektiivsus oli 38% ja kaotajatel 26%.

Hooaega võiduga alustanud Audentes SG/Noortekoondis pidi vastu võtma juba 11. järjestikuse kaotuse, kogudes võõrsil tiitlikaitsja Alytaus Prekyba Parama vastu geimides 19, 14, ja 19 punkti. Kätriin Põld ja Maren Mõrd lõpetasid mängu kuue punktiga.

Kaheteistkümnest mängust üksteist võitnud TalTech/Tradehouse on parimana kogunud 34 punkti. Tartu Ülikool/Bigbank järgneb teisena 27 ja Riia Võrkpallikool kolmandana 25 punktiga. Üheksandat kohta hoidev Audentes SG/Noortekoondis on kogunud kuus punkti. Naiste Balti liiga jätkub juba järgmisel nädalavahetusel.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN