09.02.202020:15
TalTech/Tradehouse (Foto: Priit Mürk/ERR)

Naiste Balti liiga põhiturniirile tõmmati joon alla pühapäeval, misjärel jätkavad kaheksa naiskonda parima selgitamist. Eesti võistkondadest pääsesid veerandfinaali TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank.

Põhiturniiri viimases mängus läksid liidrite duellis vastamisi TalTech ja Tartu, kes tänavusel hooajal kohtusid juba kolmandat korda. Sarnaselt kahele eelmisele omavahelisele mängule võttis ka täna võidu TalTech, kuid erinevalt põhiturniiri esimesest ringist (TalTech võitis 3:0) ja karikafinaalist (3:1) pidi Tallinna esindus võiduks pingutama viis geimi.

Kahe geimi järel tundus, et võõrsil mänginud tartlannad võtavad eelnevate kaotuste eest magusa revanši, kui esimene geim võideti 25:22 ja teine 25:21 tulemusega. Seejärel algas koduvõistkonna suur tagasitulek. Esmalt võideti kolmas geim 25:19 ja siis ka neljas geim 27:25 resultaadiga. Võõrustajad jätkasid hea hooga ka viiendas geimis, kus hoiti pidevalt initsiatiivi ning võeti lõpuks 15:12 ja 3:2 (-22, -21, 19, 25, 12) võit.

Jaanuarikuu parim mängija Kadi Kullerkann tõi võitjatele 24, Liis Kullerkann 17 ja Maria Säästla 12 punkti. Mängu parimat kasutegurit (+18) näidanud Kadi Kalm kogus tartlannade poolel 22, Ingrid Kiisk 16 ja Ingris Suvi 12 punkti. Kui blokis võtsid mõlemad naiskonnad võrdselt 15 punkti, siis servil oli selgelt teravam Tartu esindus, lüües 14 ässa. Koduvõistkonna arvele kogunes neli ässa.

Põhiturniiri võitnud TalTech kohtub veerandfinaalis kaheksandaks jäänud TK Aušrinega, teise koha saavutanud Tartu vastaskes on põhiturniiri seitsmendal kohal lõpetanud Daugavpilsi VK miLATss. Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad algavad 15. veebruaril põhiturniiril madalama koha saanud võistkondade kodusaalis, teine ja vajadusel kolmas kohtumine on kavas kõrgema koha saanud võistkondade kodusaalis. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 7.-8. märtsil Jüri spordihoones. Kolmas Eesti naiskond Audentes SG/Noortekoondis lõpetas põhiturniiri üheksandana.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN