07.12.201919:15
TalTech/Tradehouse

Naiste Balti liigas ainsana kaotuseta püsinud TalTech/Tradehouse enam suurepärast seeriat jätkata ei suutnud, kui viiegeimilises mängus tuli vastu võtta kaotus. Vastase paremust pidi tunnistama ka Audentese SG/Noortekoondis.

Kuue võiduga startinud TalTech/Tradehouse kohtus täna Riias kodupubliku lemmiku Riia Võrkpallikooliga, kes tänavusel hooajal teeb kaasa ka tugevuselt kolmandas eurosarjas. 0:2 kaotusseisu jäänud TalTech viis seejärel vastasseisu otsustavasse viiendasse geimi, kus jäi 15:9 tulemusega peale Läti võistkond, kes saavutas 3:2 (23, 26, -22, -15, 9) võidu. Kristel Moor lõpetas mängu 25, Mari Loorman 17 ja kuue blokipunktiga säranud Eliisa Peit 13 punktiga. TalTech jäi täna hätta rünnakute lahendamisega, kui punktiks löödi vaid 21% sooritustest. Samuti rünnakul hädas olnud Läti esindus realiseeris 23% rünnakutest. Blokis oli selgelt punktidega 14-1 parem Eesti esindus.

Hooaja avamängus edukas olnud Audentese SG/Noortekoondis seejäel enam võiduni jõudnud ei ole, kui täna tuli vastu võtta juba kuues järjestikune kaotus. Võõrsil tabeli keskmiku Jelgava LLU-ga kohtunud Audentese SG/Noortekoondis kogus geimides vastavalt 13, 16 ja 14 punkti. Eva Liisa Kuivonen ja Maren Mõrd tõid lätlannade vastu kuus ning Kätriin Põld ja Karolina Kibbermann viis punkti. Kuigi mõlema naiskonna vastuvõtt oli 33%, siis rünnakuid lahendasid võitjad 44- ja kaotajad 28-protsendiliselt. Blokis kogus Eesti naiskond viis ja servil ühe punkti, Läti naiskonna mõlemad näitajad olid 12.

TalTech/Tradehouse tõusis vaatamata kaotusele turniiritabelis esimeseks, olles kogunud 19 punkti. Kaks mängu enam pidanud Tartu Ülikool/Bigbank ja ühe mängu enam pidanud Riia Võrkpallikool järgnevad 18 punktiga.  Audentese SG/Noortekoondis on viie punktiga kaheksas. Pühapäeval mängib TalTech Jelgavaga ja Audentese SG/Noortekoondis Riia Võrkpallikooliga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN