12.12.201912:35
Pärnu peatreener Avo Keel. Foto: Riina Vals

Neljapäeval võõrustab Pärnu Võrkpalliklubi CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelat. Mäng algab kell 19.00 ja on otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehes. Live-skoori näeb SIIT.

Pärnu alustas eurosarja eelringist, kus alistas kahel korral Rootsi meisterklubi Linköpingu ja pääses põhiturniirile.

1/16-finaalis vastu tuleva Mladosti klubi näol on tegu Horvaatia mitmekordse meistri ja karikavõitjaga, möödunud hooajal saadi liigas hõbe ja karikavõistlustel kuld. Enne seda võideti meistriliitel kuuel hooajal järjest.

Horvaatia klubi on eurosarjades osalenud alates 2011. aastast, möödunud hooajal langeti Challenge Cupil konkurentsist 1/16-finaalis, kui kaotati kahel korral Nicosia Omoniale. Ka Pärnu VK langes konkurentsist samas faasis.

Credit24 Meistriliigas hoiab Pärnu hetkel viiendat kohta. Probleeme on suvepealinna meeskonnal olnud komplekteerimise ja vigastustega, hiljuti lahkus meeskonnast diagonaalründaja Robert Poole. Viimases Credit24 Meistriliiga mängus ei osalenud nurgaründaja Tony Tammiksaar ja tempomees Igor Gvozdev mängis nurgaründaja kohal.

Pärnu peatreener Avo Keel ütles avakohtumise eel, et seis on jätkuvalt keeruline. "Brasiillasest nurgaründaja Ygor Duarte mängimine on taas küsimärgi all, sest vaatamata erinevatele protseduuridele ei ole tema säärelihase vigastus paranenud. Tammiksaare kohta ei oska samuti öelda, kas ta saab kaasa teha, teda vaevab küünarliigese probleem. Eurosarjas ei tahaks, et ühe nurgaründaja kohal peaks olema tempomees, loodan, et üks nurkadest saab siiski kaasa teha," rääkis peatreener enda meeskonna hetkeseisust.

"Vastane harrastab kiiret mängu ja on agressiivse serviga, seal on kaks head nurka ja diagonaal. Nad on mänginud üsna sama koosseisuga sel hooajal. Huvitav on see, et üks tempomees on vasakukäeline, seda on pealtvaatajatel huvitav jälgida, sest see on üsna harv juhus, mis ka meie bloki jaoks tähendab veidi teistsugust tegutsemist," lisas Keel Horvaatia klubi kohta.

Kordusmäng toimub Horvaatias 18. detsembril.

Kommenteeri uudist

Täna: Pärnu VK võõrustab Challenge Cupil Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelat