10.10.201610:40

Tänasega lõppeb registreerimine Credit24 Rahvaliiga juubelihooajale ja üheksa-aastase vaheaja järel startivale naiste esiliigale. 

„Naiste võrkpall kogub Eestis aina enam populaarsust ja esiliiga taastamine on üks suurepärane viis, kuidas huvilistele veel üht mänguväljundit pakkuda. Eriti just noortele võrkpalluritele mõeldes,” sõnas Eesti Võrkpalli Liidu peasekretär Helen Veermäe. „Samuti on esiliiga väga heaks vahesammuks Credit24 Rahvaliiga ja naiste meistriliiga vahel ning loodetavasti kujuneb sellest kasvulava nii meie meistriliiga klubidele kui ka rahvusnaiskonnale,” lisas ta.

Vähemalt esimesel hooajal ei pea naismängijad kartma ka seda, et esiliigas osalemine võtab neilt võimaluse Credit24 Rahvaliigas kaasa lüüa. Nimelt võivad naiste esiliigasse kuuluda nii Credit24 Rahvaliiga kui ka meistriliiga klubide mängijad.

Rahvaliiga turniiril täitub tänavu 15. tegutsemisaasta.  Sarnaselt möödunud hooajale selguvad tänavugi parimad naiste, meeste ja segavõistkondade arvestuses. „Eelmisel hooajal tehtud muudatus, kus korraldasime eraldi turniiri ka segavõistkondadele, tasus ennast igati ära. Osalenud võistkondade arv ja neilt saadud tagasiside oli meeldivalt positiivne, mis annab kindlust tänavu samuti kolm erinevat turniiri korraldada,”sõnas Credit24 Rahvaliiga projektijuht Mihkel Sagar.

Segavõistkondadesse kuulumine ei võta võrkpallisõpradelt võimalust mängida lisaks ka meeste või naiste arvestuses. Jätkuvalt ei saa üks mängija olla aga enam kui ühe meeste või naiste võistkonna nimekirjas. Nii naiste kui meeste seas on kolm ja segavõistkondade seas kaks tugevusgruppi.

Credit24 Eesti juht Mihkel Karu ütles, et ettevõte on Eesti võrkpalli toetanud alates 2010. aastast. „Selle perioodi vältel oleme olnud tunnistajaks ala populaarsuse jätkuvale kasvule. Meil on hea tõdeda, et harrastajad üle kogu Eesti saavad sel hooajal juba 15. korda kaasa lüüa turniiril, kus palliplatsil kohtuvad nii noored kui vanad võrkpallisõbrad,” lisas Karu.

Küll on algaval hooajal toimunud muudatus Credit24 Rahvaliiga finaalturniiri korralduslikus pooles. Kui eelnevalt on kõik võitjad selgunud ühel nädalavahetusel, siis nüüd toimub parimate selgitamine kahes osas. Meeste ja naiste teise ning kolmanda tugevusgrupi ja segavõistkondade finaalturniir toimub ühel nädalavahetusel. Liiga üldvõitjate finaalturniir toimub mai alguses Linnade Karika raames. „Segavõistkondade lisandumisega muutus Credit24 Rahvaliiga finaalturniir väga mänguderohkeks. Otsus sai tehtud sellele mõeldes, et publik ja finaalturniiril osalevad pallurid saaksid otustavaid kohtumisi veidi rahulikumas tempos jälgida. Olen kindel, et liitumisest võidavad nii Credit24 Rahvaliiga finaalturniirid kui Linnade Karikas,” lausus Sagar.

Nii naiste esiliigasse kui Credit24 Rahvaliigasse saab registreeruda aadressil maia.volley.ee.

Eelmisel hooajal triumfeerisid Credit24 Rahvaliigas Peetri VK/Rae naiskond (pildil) ja Neemeco meeskond. Segavõistkondade seas läks esikoht samuti Neemecole.

 

Kommenteeri uudist

Tänasega lõppeb registreerimine naiste esiliigasse ja Credit24 Rahvaliigasse