17.04.201920:10
TalTech/Tradehouse (Foto: skduo.ee)

TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank jätkasid täna kolme võiduni peetava naiste Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, mille teises vaatuses oli kindlalt parem Tallinna naiskond. Finaalseeria kolmas mäng toimub nädala pärast.

Tänase kohtumise avageimis, milles mõlemad naiskonnad näitasid 32-protsendilist rünnakuefektiivsust, jäi 25:22 tulemusega peale kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse. Eduseisu asunud kodunaiskond läks eriti hoogu teises geimis, kus lahendati rünnakuid koguni 50-protsendiliselt, samas tartlannade rünnakuefektiivsus langes 21-protsendini. Ühepoolseks kujunenud geimi võitis TalTech 25:18 tulemusega. Mängu ei tulnud pööret ka kolmandas geimis, kus võõrustajad jäid peale 25:20 resultaadiga, võttes seega 3:0 (22, 18, 20) võidu. Enne tänast olid finalistid tänavusel hooajal kohtunud viie korral, mis kõik olid lõppenud tartlannade paremusega.

TalTechi võitu andis suurima panuse Merilin Paalo, kogudes 14 punkti. Raili Kont-Kontson assisteeris 12 ja Marcella Raud 10 punktiga. Tartu naiskonna ridades jõudis ainsana kahekohalise resultaadini esimeses finaalmängus 22 punktiga üleplatsimängijaks tõusnud Jade Šadeiko, kes täna piirdus 10 punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul jäi peale Tartu naiskond (51%-39%), siis rünnakul oli omakorda edukam Tallinna esindus (39%-28%). Blokis olid TalTechi edunumbrid 8-6 ja pallingul 10-4. Mäng on järelvaadatav SIIN

Viigiseisus finaalseeria jätkub Tartu Ülikooli Spordihoones 24. aprillil kell 19. Neljapäeval kell 19 alustavad Kohilas 5.-7. koha turniiriga Kohila Võrkpalliklubi/E-Service/Briketipoisid ja Tallinna Ülikool. Laupäeval kell 17 pannakse Kuressaares pall mängu pronksmedaliseerias, kus kohtuvad Saaremaa ja Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
14.aprill 2019 kell 16:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse 3:1 (22, 23, -20, 19) Finaalseeria
17.aprill 2019 kell 18:30 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank 3:0 (22, 18, 20) Finaalseeria
18.aprill 2019 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service/Briketipoisid Tallinna Ülikool Live-skoor 5.-7. koht
20.aprill 2019 kell 17:00 Kuressaare Spordihoone Saaremaa  Famila/Võru VK Live-skoor 3.-4. koht
24.aprill 2019 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TalTech/Tradehouse Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00
TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse TÜ/Bigbank Live-skoor Finaalseeria
27.aprill 2019 kell 16:00 SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Saaremaa Live-skoor 3.-4. koht

28.aprill 2019 kell 12:00