15.02.202018:10
TalTech/Tradehouse (Foto: Priit Mürk/ERR)

Täna tehti algust naiste Balti liiga veerandfinaalseeriatega, kui väljakul käisid ka mõlemad Eesti võistkonnad. Põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse loovutas ühe geimi, põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank võttis 3:0 võidu.

Põhiturniiril TK Aušrine naiskonda 3:0 (13, 16, 18) ja 3:1 (-22, 19, 17, 16) tulemusega võitnud TalTech oli leedulannadest parem ka veerandfinaalseeria avavaatuses, saavutades võõrsil kindla 3:1 (17, -24, 16, 21) võidu. Võitjate ridades pakkus suurepärase partii jaanuarikuu parim mängija Kadi Kullerkann, kes tõi parimana 24 punkti ja jäi 20-ga plussi. Rünnakul lõi Kullerkann 45-st tõstest maha 22 (49%). Eliisa Peit lisas võitjatele 14 ning Dorit Heinastu ja Liis Kullerkann 12 punkti. TalTechi üleolekut kinnitasid ka kolm statistilist numbrit: rünnak 46%-34%, vastuvõtt 59%-46% ja pallinguässad 15-8. Vaid blokis jäi ühe punktiga (8-7) peale Leedu võistkond.

Eelmise hooaja finalist Tartu kohtus võõrsil Läti esinduse Daugavpilsi VK miLATssiga, keda põhiturniiril võideti 3:0 ja 3:1 tulemusega. Täna võtsid tartlannad 3:0 (24, 20, 18) võidu, asudes sarnaselt kodusele konkurendile kahe võiduni peetavat veerandfinaalseeriat juhtima. Kohtumise statistika hetkel kättesaadav ei ole.

Uuesti kohtutakse 22. veebruaril kell 16 Tartus ja kell 18 TalTechi spordihoones. Vajadusel kolmandad kohtumised peetakse päev hiljem samuti Eesti naiskondade kodusaalis.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning play-off süsteem SIIN