22.02.202019:10
Tartu Ülikool/Bigbank (skduo.ee)

Naiste Balti liiga veerandfinaalseeriate korduskohtumised osutusid Eesti võistkondade jaoks edukaks, kui võiduni jõudsid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Seega jõudsid kolmest meie naiskonnast tänavu nelja parema hulka kaks.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria avamängus võõrsil Daugavpilsi VK miLATssi 3:0 (24, 20, 18) tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank pidi korduskohtumises kahe punkti võrra rohkem pingutama, kuid ka täna ei suutnud lätlannad tartlannadelt geimi röövida. Põhiturniiri teine Tartu loovutas põhiturniiril seitsmendaks tulnud miLATssile avageimis 20, teises 20 ja kolmandas 24 punkti, saavutades koduseinte toetusel seega 3:0 (20, 20, 24) võidu, millega tagati koht 7.-8. märtsil Jüris toimuvale nelja naiskonna finaalturniirile.

Võitjate ridades jõudsid kahekohalise resultaadini kolm mängijat, parimana kogus Kadi Kalm 16 punkti. Ingrid Kiisk assisteeris 11 ja üheksast rünnakust seitse realiseerinud Mari Arak 10 punktiga. Tartlannad kogusid blokis kaheksa punkti, Läti naiskonnale läks kirja neli blokipunkti. Rünnakuid lahendas Tartu naiskond 44- ja Läti esindus 33-protsendiliselt, pallingu vastuvõtul olid võitjate edunumbrid 50%-37%.

Leedus peetud veerandfinaalseeria avavaatuses TK Aušrine (põhiturniiri 8.) naiskonnast 3:1 (17, -24, 16, 21) parem olnud TalTech/Tradehouse (põhiturniiri 1.) oli edukas ka korduskohtumises, saavutades kodusaalis teenitud 3:0 (20, 21, 13) võiduga koha poolfinaalis. Enda hooaja punktirekordi püstitanud Kadi Kullerkann panustas võitu koguni 28 punkti, lüües punktiks 63% tõstetest (40-st 25) ja näidates kasutegurit +22. Liis Kullerkann lõpetas kohtumise 12 punkitga. TalTechi edu võtmeks kujunes võimas rünnak, kui punktiks löödi iga teine sooritus (51%). Leedulannade rünnakuefektiivsus oli 35%.

Ülejäänud veerandfinaalides on kahe mängu järel seis 1:1, seega selguvad Eesti naiskondade vastased homsetes otsustavates mängudes. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 7.-8. märtsil Jüri Spordihoones.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning play-off süsteem SIIN