19.01.202014:10
Tartu Ülikool/Bigbank kodusaalis (Foto: skduo)

Tartu Ülikool/Bigbank pidi naiste Balti liigas leppima valusa kaotusega, kui viiegeimilises kohtumises jäädi alla TK Kaunasele. Vaatamata sellele püsivad tartlannad liigatabelis teisel kohal.

Eile tiitlikaitsja Alytaus Prekyba Paramat 3:1 võitnud Tartu asus tänast kohtumist Kaunase võistkonna vastu kolmanda geimi järel 2:1 juhtima, kuid pidi lõpuks vastase 3:2 (23, -23, -17, 25, 13) paremust tunnistama. Neljandas geimis oli külalistel 25:24 seisul kasutada ka üks matšpall, mida realiseerida ei suudetud. Seega võtsid leedulannad magusa revanši, sest põhiturniiri esimeses ringis jäi samade naiskondade duellis 3:0 peale Tartu.

Kuue blokipunktiga säranud Ingrid Kiisk tõi tartlannadele 19, Kadi Kalm 17, Laura Reiter 14 ja Kerttu Lääne 11 punkti. Eesti esindus oli edukam nii rünnakul (33%-27%) kui blokis (punktid 15-13), kuid pallingul jäädi leedulannadele alla. Leedu esindus lõi 8 ässa ja tegi 11 viga, Tartu naiskond serveeris 17 vea juures 7 ässa.

Tabeliliider TalTech/Tradehouse on 13 mänguga kogunud 37 punkti, edestades ühe vähempeetud mängu juures Tartu Ülikool/Bigbanki kuue punktiga. Üheksandal tabelireal paiknev Audentese SG/Noortekoondis on teeninud kuus punkti.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN