18.01.202019:30
(Foto: skduo.ee)

Tartu Ülikool/Bigbank jätkab naiste Balti liigas teisel kohal, kui laupäeval võideti neljas geimis tiitlikaitsjat. Ülejäänud Eesti naiskonnad täna väljakul ei käinud.

Võõrsil mänginud tartlannadele kohtumise algus midagi head ei tõotanud, kui avageimis koguti Alytaus Prekyba Parama vastu vaid 16 punkti. Seejärel õnnestus külalistel tuua mängu pööre, võites teise geimi 25:21, kolmanda 25:20 ja neljanda 25:23 ning kogu mängu seega 3:1 (-16, 21, 20, 23) tulemusega. Põhiturniiri esimeses ringis võttis Tartu võistkond Prekyba Parama üle 3:2 võidu.

Võitajte ridades jõudsid kahekohalise resultaadini kaks mängijat, üleplatsimängijana kogus Kadi Kalm 18 (+10) punkti. Ingrid Kiisk toetas omasid 13 punktiga. Kuigi leedulannade vastuvõtt oli suurepärane 80% ja tartlannadel 69%, siis kumbki võistkond rünnakul ei hiilanud - punktiks löödi vaid 27% tõstetest. Blokipunkte kogus Eesti naiskond 12 ja Leedu võistkond 9.

Esikohta hoidev TalTech/Tradehouse on 13 mänguga kogunud 37 ja teisel kohal jätkav Tartu Ülikool/Bigbank 30 punkti. Üheksandal tabelireal paiknev Audentese SG/Noortekoondis on saavutanud kuus punkti. Pühapäeval kohtub Tartu esindus võõrsil viiendat kohta hoidva TK Kaunasega.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN