26.10.201920:35
Saaremaa VK mängijad. Foto: Irina Mägi

Aadu Luukase karikavõistlustel toimus täna üks veerandfinaal, kui Kuressaares kohtusid tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ning esiliigasse kuuluv Tallinna Ülikool. Saaremaa võttis kindla 3:0 (25:10, 25:20, 25:19) võidu.

Saaremaa resultatiivseim oli 12 punkti (+3) kogunud Javier Jimenez, 11 silma lisasid nii Daniel Maciel kui Helar Jalg (efektiivsus vastavalt +8 ja +10). Saaremaa vastuvõtt oli 38%, rünnakuid lahendati 66-protsendiliselt, blokiga saadi 4 ja serviga 6 punkti (eksiti 9 pallingul).

Tallinna Ülikooli poolel tõusis edukaimaks skooritegijaks Sander Steinberg 11 punktiga (+7). Esiliigameeskonna vastuvõtt oli 35%, rünnak 32%, nii bloki kui serviga saadi 5 punkti.

Saaremaa näol on tegu tiitlikaitsjaga, eelmise aasta detsembris toimunud karikafinaalis saadi 3:2 jagu Pärnu Võrkpalliklubist. Tallinna Ülikool kaotas eelmisel aastal veerandfinaalis Bigbank Tartule.

Korduskohtumine toimub 31. oktoobril kell 18.30 Tallinna Prantsuse lütseumis.

Vaata tabeliseisu ja kõiki tulemusi.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK - Tallinna Ülikool (esiliiga)

Selver Tallinn - EMÜ SK (esiliiga)

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech - Est/Nor Kiili (esiliiga)

Bigbank Tartu - Pärnu VK

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.