26.02.201613:45

Credit24 Rahvaliiga 14. hooaja põhiturniiri kohtumised on jäänud seljataha ja täie hooga on alanud play-off mängud, mis selgitavad kuu aja pärast Viljandis toimuva finaalturniiri osalejad.

Meeste esimeses tugevusgrupis võitis põhiturniiri tiitlikaitsja Neemeco, kes kogus kuue mänguga 17 punkti. „Mängud olid põnevad ja täis võitlust. Suured tänud Rahvaliiga esimese tugevusgrupiga liitunud uutele meeskondadele – nad pakkusid pingelisi kohtumisi ja tõid liigasse värskust. Siinkohal julgustaksingi kõigil soovijatel uuel hooajal ennast Rahvaliiga tugevaimas liigas proovile panema,” rääkis Neemco võistkonna pallur Mikk Lellsaar.

Ainsana suutis Neemcolt punkti näpsata 14 punktiga teise koha saanud VK Tõusev. Need kaks meeskonda tagasid ühtlasi otsepääsme finaalturniirile. Ülejäänud kaks osalejat selguvad duellidest Kullamaa – Retro 1 ja VK Kramp – Valts/E-Service. Kodus-võõrsil põhimõttel toimuvad play-off mängud algavad juba sel nädalal.

Naiste seas võitis põhiturniiri samuti tiitlikaitsja, kui Peetri VK kogus kaheksa mänguga 22 punkti. Nemad pidasid kaks viiegeimilist lahingut. Tugevat vastupanu osutasid tiitlikaitsjale Mectus Tartu/TKSK ja Sparta. Teisena pääses otse finaalturniirile Ülenurme naiskond, kelle saldoks jäi 20 punkti. Naiste seas on play-off paarid Mectus Tartu/TKSK – VK Kramp N1 ja Sparta – Neemeco/E-Service.

„Mulle väga meeldis, et Peetri võttis Credit24 Rahvaliiga naiste esimese tugevusgrupi enda haardesse: Peetri VK eest ja Peetri Sõbrad teisest otsast,” lausus nii esikoha saanud Peetri VK-d kui üheksandana lõpetanud Peetri Sõpru juhendav Ellen Liik. „Mul on väga hea meel, et esimene võistkond põhiturniiri võitis. Neil oli nii tasavägiseid ja pingelisi kui ka kergemaid mänge. Peetri Sõbrad said jällegi mängukogemust tugevamatega mängides,” lisas treener.

Madalamates liigades on kohamängud samuti täies hoos ning konkurents pääsu eest 25.-26. märtsil Viljandis toimuvale finaalturniirile aina tiheneb. Kõigi tugevusgruppide tulemustega saavad võrkpallisõbrad tutvuda SIIN, hiljemalt 21. märtsiks peavad kõik finaalturniirile pääsejad selged olema.

Sel aastal toimub finaalturniir Credit24 Rahvaliiga ajaloos esmakordselt kahepäevasena, mis annab mängijatele ja pealtvaatajatele võimaluse veidi rahulikumas tempos kõige tulisemaid mänge jälgida. Finaalturniiri esimesel päeval toimuvad kolmandate tugevusgruppide ja naiste teise tugevusgrupi finaalmängud. Et võimalikult palju vältida finaalmängude kattumist (segavõistkonnas mängivad pallurid võivad teadupärast kuuluda ka ühe meeste või naiste võistkonna koosseisu), selguvad avapäeval ka segavõistkondade tugevama grupi parimad.

Eelmisel hooajal osales Credit24 Rahvaliigas 187 võistkonda, tänavu on nende arv seitsme võrra suurenenud.

Kommenteeri uudist

Tiitlikaitsjad tagasid koha Credit24 Rahvaliiga finaalturniiril